שרון שפורר

משטרת ישראל מקיימת בדיקה ראשונית של פרשת המין בבנק הפועלים. המשטרה ביקשה מהבנק להעביר לה את כל החומרים בעניין פרשה זו. אחד הדברים שהבנק יידרש להעביר למשטרה הוא דו"ח של השופטת בדימוס דינה אפרתי, שבדקה את הפרשה. ערוץ 10 שפירסם הערב (ב') את הידיעה על התערבות המשטרה בפרשה לראשונה, טען כי מדובר בחקירה וכי ציון קינן מנכ"ל הבנק יוזמן לתת עדות.במשטרה מכחישים שמדובר בחקירה. בנוסף בחרו שלא להתייחס לשאלה האם יזמנו גם את מנכ"ל הבנק למסור עדות.

הפרשה נחשפה כבר לפני יותר משנה ב-TheMarker ובמסגרתה ניהל אחד מבכירי הבנק, שמעון גל ראש החטיבה העסקית, מערכת יחסים  עם עובדת כפופה לו ואף קידם אותה בתוך כך. טיבה של מערכת היחסים אינו ברור והגרסאות בנוגע אליה שונות.

שרי אריסון וציון קינןצילום: מוטי מילרוד

גל הוא חברו הקרוב ביותר של ציון קינן. אף שלקינן נאמר פעמים רבות על מערכת היחסים הבעייתית בין השניים, מנכ"ל הבנק טען כי מדובר בשמועות בלבד. הפרשה התפוצצה כאשר ב-2014 נאלץ גל במפתיע לעזוב את הבנק, ופועלים הודיע על מינוי שופטת בדימוס לחקור את הפרשה. השופטת חיברה דו"ח - אשר הבנק לא פירסם לציבור. בעקבות הדו"ח הזה ניהלה העובדת מו"מ עם הבנק באמצעות עורך הדין הפלילי שלה, אביגדור פלדמן, ועורך דין נוסף. בסיומו של המו"מ קודמה לתפקיד מנהלת בחברה מקבוצת הפועלים. 

הקידום החריג נעשה כבר לפני יותר מחודש אך הפרשה עלתה שוב לכותרות בשבוע האחרון, בעקבות דיון בבקשה לפשיטת רגל שהגיש הבנק נגד מוטי זיסר. זיסר, הטייקון שקרס בעקבות חובות ענק לבנק, הקליט בסתר את אילן אמיר, סגנו של שמעון גל, שעזב את הבנק על רקע מערכת היחסים הבעייתית בין גל לעובדת הכפופה לו. אמיר פנה לקינן והתריע בפניו על מערכת היחסים הזו. הוא טען כי היא פוגעת בבנק, אך לא זכה לגיבוי ונאלץ לעזוב את הבנק. 

ממשטרת ישראל נמסר כי אין חקירה בעניין קינן; מבנק הפועלים לא נמסרה תגובה.

שמעון גלצילום: מוטי קמחי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker