מעלות הכניסה האג"ח של איי.די.או לרשימת מעקב

משנה שמנה שמה משנה שמנה שמה משנה שמנה שמה משנה שמנה שמה משנה שמנה שמה משנה שמנה שמה משנה שמנה שמה משנה ש

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת דירוג S&P מעלות הכניסה בסוף השבוע החולף את דירוג האג"ח של חברת הנדל"ן איי.די.או גרופ לרשימת מעקב עם השלכות מתפתחות, בשל אי־ודאות לגבי פרופיל הסיכון הפיננסי העתידי של החברה. הדבר נובע מכך שאיי.די.או גרופ הודיעה ביום חמישי האחרון כי היא מתכוונת לחלק לבעלי מניותיה דיווידנד משמעותי בעקבות היקף המזומנים הגבוה של כ–1.1 מיליארד שקל שהצטבר בקופתה לאחר השלמתה בסוף יוני של הנפקה ראשונית (IPO) של החברה הבת איי.די.או פרופרטיז בבורסה הראשית בפרנקפורט שבגרמניה.

איי.די.או גרופ נמצאת בשליטת שיכון ובינוי (39.4%) שבשליטת שרי אריסון. איי.די.או פרופרטיז גייסה בהנפקה כ–200 מיליון יורו לתוך החברה לפי שווי של כ–500 מיליון יורו לפני הכסף, לעומת תוכניות להנפיק לפי שווי של 600 מיליון יורו. במסגרת ההנפקה בוצעה גם הצעת מכר בידי איי.די.או גרופ, שמכרה כ–60% מאיי.די.או פרופרטיז תמורת 215 מיליון יורו.

כדי לבצע את חלוקת הדיווידנד, שהיקפו צפוי להגיע למאות מיליוני שקלים, כנראה באמצעות הפחתת הון — תידרש הסכמה של בעלי האג"ח מסדרות אג"ח ה', ו' ו־ז' שהחברה חייבת להם כ–750 מיליון שקל.

בהתאם לשטרי נאמנות של האג"ח, במקרה של פירעון מוקדם איי.די.או גרופ אמורה לשלם למחזיקי האג"ח מסדרות ה' ו־ז' מחיר של אג"ח ממשלתיות בעל מאפיינים דומים בתוספת 2%, ולמחזיקי אג"ח ו' מחיר של אג"ח ממשלתיות בתוספת 1.5%.

בתוך כך, שיכון ובינוי פירסמה בסוף השבוע החולף את דו"חותיה. ההכנסות מביצוע עבודות ומכירות הסתכמו ברבעון השני בכ–1.1 מיליארד שקל — ירידה של 22% לעומת הרבעון המקביל ב–2014. את הרבעון השני של 2015 סיימה שיכון ובינוי עם רווח נקי (המיוחס לבעלי המניות) של 34.2 מיליון שקל — ירידה של 13% לעומת הרבעון המקביל ב–2014.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker