חדוה בר נכנסה היום באופן רשמי לתפקיד המפקחת על הבנקים

המפקח היוצא דודו זקן פורש מבנק ישראל לאחר קריירה בת 25 שנה

סיון איזסקו

בנק ישראל הודיע היום כי דוד זקן, סיים היום באופן רשמי את תפקידו, עם תום תהליך העברת התפקיד למפקחת על הבנקים הנכנסת, ד"ר חדוה בר, שנכנסה היום רשמית לתפקיד.

חדוה בר נכנסת לתפקיד יממה לאחר שדודו זקן הגיש את דו"ח הביקורת על בנק לאומי בפרשת הסיוע להעלמות המס בארה"ב. זקן דחה את מועד פרישתו מהתפקיד המפקח על הבנקיחם על מנת שיוכל להשלים את כתיבת הדו"ח, במיוחד נוכח העובדה כי המפקחת הנכנסת מנועה מלעסוק בנושא נוכח הסדר ניגודי העניינים שעליו חתמה.

חדוה ברצילום: דניאל בר און

חדוה בר שימשה עד לאחרונה בתפקיד חברת הנהלה בבנק לאומי ומנהלת הסיכונים הראשית בבנק. עם כניסתה לתפקיד התחייבה בר שלא לעסוק בנושאים הנוגעים באופן פרטני לבנק לאומי וזאת לתקופה של שנה וחצי. בתקופה זו החלטות פרטניות לגבי בנק לאומי יתקבלו בידי הנגיד ד"ר קרנית פלוג.

זקן (49) פורש לאחר קרירה של כ-25 שנה בבנק ישראל. הוא החל את דרכו בבנק ישראל כעוזר מחקר בפיקוח על הבנקים ומאז מילא שורה של תפקידים, בהם כלכלן ביחידת המחקר, עוזר למפקח על הבנקים וממונה על סיכוני שוק, מנהל יחידה בהערכה מוסדית, ממונה על איסור הלבנת הון ואחראי על צוותי באזל 2. בהמשך שימש במשך כשלוש שנים כסגנו של המפקח על הבנקים רוני חזקיהו. בתפקידו כמפקח על הבנקים שימש זקן ארבע שנים ושמונה חודשים.

הערכות הן כי בשנים הקרובות זקן יתמקד בפעילות אקדמית, ובעתיד, לאחר תקופת צינון ארוכה מהנדרש, הוא עשוי להתמודד על תפקיד יו"ר של אחד הבנקים הגדולים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker