בלי להגיע לסניף: בנק הפועלים יעניק ללקוחותיו ייעוץ השקעות בשיחות וידאו

הפועלים יציע בשלב ראשון את שירות הווידאו־צ'ט רק ללקוחות הסניפים הדיגיטליים, ובהמשך מתוכננת הרחבה של השירות לכלל סניפי הבנק ■ הבנק מתכנן להעביר שורה של סניפים קיימים למתכונת טכנולוגית מתקדמת

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סיון איזסקו

בנק הפועלים מתכוון לאפשר ללקוחותיו לקבל ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני באמצעות שיחת וידאו צ'ט, שתחסוך להם את הצורך להגיע פיזית לסניף הבנק. מדובר במהלך שהבנק מקדם כחלק מההיערכות למעבר למתכונת של סניפים דיגיטליים שתתחיל בנובמבר 2015.

בתחילה יציע בנק הפועלים את שירות הווידאו־צ'ט רק ללקוחות הסניפים הדיגיטליים, ובהמשך מתכננים בבנק להרחיב את השירות לכלל הסניפים. המעבר מפגישות ייעוץ פנים מול פנים תומך בכוונת הבנק לצמצם את פרישת הסניפים לאורך השנים הקרובות. כך יוכל הבנק לשמור על קשר תדיר עם הלקוחות גם ללא הצורך להחזיק סניף פיזי קרוב למקום מגוריו של הלקוח.

בנק הפועליםצילום: דודו בכר

בשונה מבנק לאומי, שמתכנן להקים ב–2016 בנק אינטרנטי שיספק את כל השירותים ללקוחות, בבנק הפועלים סבורים כי הצורך בסניפים פיזיים לא ייעלם מהעולם - הן בשל הצורך האנושי לקבל שירות פרונטלי, כך שללקוח תהיה כתובת לפנות אליה, וכן נוכח דרישות הרגולציה המחייבות כי חלק מהפעולות (פעולות בהיקפים כספיים גדולים וכו') יבוצעו בתוך כותלי הסניף.

לשם כך הבנק מתכוון להסב את הסניפים למתכונת טכנולוגית יותר, ללא נייר וללא מזומן, שבמסגרתה הבנקאים יספקו שירות ללקוחות על גבי טאבלט, בשונה מהמתכונת כיום שבה הלקוח יושב מול הבנקאי, ורק הבנקאי זוכה לראות את נתוני הלקוח שעל גבי המסך. המטרה היא ליצור מצב שבו הבנקאי והלקוח יוכלו לשבת בכורסה זה לצד זה ולבצע את כל הפעילות במחשב הלוח של הבנקאי.

הסניף הראשון מתוכנן להיפתח בנובמבר ברחוב אבן גבירול בתל אביב. בהמשך מתכוון בנק הפועלים להסב שורה של סניפים לסניפים דיגיטליים.

במקביל, בספטמבר הבנק מתכוון להשיק את פעילות המותג המוזל BE online - מותג בנקאות חדש שבאמצעותו יציע שירותים בסיסיים מוזלים ללקוחות שירכזו את כל פעילותם באינטרנט.

המותג החדש מיועד למשוך אליו לקוחות בעלי פעילות בסיסית בלבד בנק הפועלים יימנע ככל הנראה מקמפיין פרסומי נרחב למותג המוזל, והוא צפוי לשווק את המותג החדש בקרב לקוחות בעלי פעילות בסיסית בלבד בחשבונם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker