מנכ"ל פריגו: "האיום של מיילן למחוק אותנו מהמסחר הוא שפל חדש של ממשל תאגידי"

ג'ו פאפא מציין שבשבועות האחרונים הוא חש במועקה הולכת וגוברת בעוקבו אחרי הערכים מעוררי הדאגה של מיילן בכל הקשור למנהל התאגידי של החברה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

שלושה ימים לפני שבעלי המניות של חברת מיילן יצביעו על ההצעה לרכוש את חברת פריגו תמורת 29 מיליארד דולר פונה ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגו, לבעלי המניות של החברה בניסיון לאזן את הלחץ הגובר שמפעיל עליהם רוברט קורי, יו"ר מיילן. פאפא מציין שבשבועות האחרונים הוא חש במועקה הולכת וגוברת בעוקבו אחרי הערכים מעוררי הדאגה של מיילן בכל הקשור למנהל התאגידי של החברה. ערכים אלו נחשפים בניסיון הנואש של מיילן להשתלט בכל מחיר על פריגו.

הדוגמא המדאיגה האחרונה היא הכרזתה של מיילן על נכונותה להוריד את רף התמיכה של בעלי המניות של חברת פריגו להצעת הרכש שפרסמה מ־80% ל־50%. המשמעות של נכונות זו היא שמיילן תסתפק ברכישת השליטה בפריגו ולא תתנה את מימוש הצעת הרכש בהשגת תמיכתם של 80% מבעלי מניותיה של פריגו - שיעור תמיכה שיאפשר למיילן לבצע רכישה כפויה של יתרת המניות ולמחוק את מניותיה של פריגו מהמסחר בבורסה.

פאפא מזכיר את הפרשנות לפיה ההכרזה נועדה להפעיל לחץ על בעלי מניותיה של פריגו להיענות להצעת הרכש של מיילן מתוך חשש שאם לא יעשו זאת יישארו בעלי מניות מיעוט בחברה שנשלטת על ידי מיילן. פאפא מצטט את הערכותיהם של גורמים אובייקטיויים כמו חברות הייעוץ ISS או סוכנות הדירוג מודי'ס, לפיהן אם מיילן תחזיק במניות פריגו בשיעור שגבוה מ־50% אך נמוך מ־80% היא תתקשה למצות את הסינרגיות שהיו יכולות להתקבל במקרה של מיזוג מלא בין החברות. מגבלה זו תהפוך להערכתו עסקה רעה ממילא לעסקה גרועה הן עבור מי שייענה בחיוב להצעת הרכש והן עבור מי שיידחה אותה.

"מיילן ירדה לשפל חדש של יחס לבעלי מניות בימים האחרונים כשאיימה למחוק את פריגו מכל בורסה ובכך להפוך את בעלי מניותיה שלא ייענו בחיוב להצעת הרכש לבעלי מניות מיעוט בחברה לא סחירה", אומר פאפא. "מיילן לא סיפקה כל נימוק עסקי לצעד שהיא מאיימת לנקוט ולא התיימרה אפילו שהדיקטוריון העתידי של פריגו ידון בסוגיה זו כשהאינטרסים של בעלי מניות המיעוט לנגד עיניו".

לדברי פאפא, זו היא דרך בלתי קבילה להתייחס לבעלי מניות "ומשיחות שקיימנו עם משקיעים עולה שרבים מהם שותפים לעמדתנו". נוכח האיום האחרון של מיילן וכשלונות עבר של הנהלת החברה בכל הקשור לממשל תאגידי, אין זה מפתיע שחברת הייעוץ ISS ייחסה דיסקאונט למחיר מנייתה של מיילן בשל היעדר ממשל תאגידי תקין.

"הבחירה שבפני בעלי המניות ברורה", אומר פאפא - "לתמוך בחברה בעלת מחויבות עמוקה לבעלי המניות, לממשל תאגידי וליצירת ערך בת קיימא לטווח ארוך, או לתמוך בחברה שבמאמץ להדוף הצעת רכש בפרמיה של טבע, נקטה בגישה שונה אותה סיכמה התבטאות המנכ"לית הת'ר ברש: "ארה"ב היא מדינה בעלת תרבות שמדגישה יתר על המידה את טובת בעלי המניות".

פאפא חותם את פנייתו לבעלי המניות בהבעת בטחון בשם דירקטוריון החברה שבאמצעות ביצוע מוצלח ומתמשך של האסטרטגיה של פריגו ניתן יהיה לייצר ערך לבעלי מניותיה שיהיה גדול משמעותית מהערך שגלום בהצעתה של מיילן ותוך נטילת סיכון נמוך יותר, והתייחסות לבעלי המניות כאל שותפים. פאפא מביע את בטחונו לאחר חודשים רבים של דיונים עם בעלי מניותיה של פריגו שהם שותפים לדרך שבה הוא ודירקטוריון החברה רואים את המצב ויצטרפו אליהם בדחיית הצעתה של מיילן.

ג'ו פאפא, יו"ר ומנכ"ל פריגוצילום: רובי לבוביץ

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker