מייסד Rewalk עמית גופר עוזב את החברה

גופר, שהקים את החברה ב-2001 לאחר שנפצע בתאונת טרקטורון, משמש כסמנכ"ל טכנולוגיות

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מייסד חברת ReWalk, עמית גופר, פורש מתפקידו בחברה כסמנכ"ל טכנולוגיות, והוא יסיים את תפקידו בתוך שלושה חודשים.

גופר החל לפתח את המוצר של ReWalk, שלד לביש, ב-2001, לאחר שנפצע בתאונת טרקטורון. הרופאים בישרו לו שלא ילך עוד, וגופר שבדק את הנושא, החליט לפתח שלד לביש שיאפשר לפגועי עמוד שדרה לעמוד וללכת באופן עצמאי.

מושל גואנגדונג ג’ו שיאוד ומנכ"ל ReWalk ד"ר עמית גופר (במרכז) והשחיינית ענבל פיזרו
מושל גואנגדונג ג’ו שיאוד ומנכ"ל ReWalk ד"ר עמית גופר (במרכז) והשחיינית ענבל פיזרוצילום: יואב שרם / דוברות

גופר, שהיה עוד קודם לכן יזם טכנולוגי, הוא ד"ר בהנדסת אלקטרוניקה ומחשבים. גופר היה אחד היזמים של אודין מדיקל, שפיתחה מכשיר MRI לשימוש בחדרי ניתוח ונמכרה ב-2006 למדטרוניק, ענקית ציוד רפואי אמריקאית. אודין מדיקל נוסדה ב-1996 ובמשך השנים גייסה כ-32 מיליון דולר מכמה קרנות הון סיכון ישראליות, אבל נמכרה בכ-9 מיליון דולר בלבד, לאחר שהמכירות לא התרוממו.

גופר, שסובל מחולשה בידיים, אינו יכול להשתמש במערכת הקיימת, מכיוון שהמשתמשים נעזרים בקביים כדי לשמור על שיווי משקל. ואולם החברה שוקדת על שיפור המערכת, כדי שתתאים גם לאנשים במצבו. בשנה האחרונה החל גופר לפתח מערכת שתתאים למצבו במסגרת חברה חדשה שהקים. המוצר החדש הוא כסא גלגלים שמאפשר למשתמש בו לעבור לעמידה, עם רצועות שתומכות במשתמש.

ReWalk החלה להיסחר בנאסד"ק בספטמבר 2014, לאחר שגייסה כ-36 מיליון דולר לפי שווי של 136 מיליון דולר אחרי הכסף. ביומיים הראשונים למסחר קפצה מניית החברה ממחיר של 12 דולר ל-41 דולר, אבל מאז ירד ערכה עד לכ-9.6 דולרים כיום, והחברה נסחרת לפי שווי של 115 מיליון דולר.

בתחילת החודש פירסמה החברה תוצאות מאכזבות. הכנסות החברה הסתכמו ב-610 אלף דולר ברבעון השני לעומת 500 אלף דולר ברבעון המקביל ב-2014, אך מעט פחות מההכנסות ברבעון הקודם. החברה דיווחה על מכירה של 12 מערכות ברבעון השני, אחת פחות מאשר ברבעון הראשון.

המכירות של ReWalk לא מתרוממות והיא תתקשה לעמוד בתחזיות השנתיות שלה להכנסות של 10-7 מיליון דולר ב-2015 כולה. החברה היא דיווחה על מכירת 12 מערכות ברבעון השני, אחת פחות מאשר ברבעון הראשון. החברה מתמודדת עם קושי בחדירה לשוק שנובע מהצורך בחינוך שוק וכן מהיעדר כיסוי ביטוחי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker