מנהל מחקר בבנק לאומי: "הבורסות יירדו ב-10%-15% אבל לא תהיה מפולת"

דודי רזניק, מנהל מחקר מאקרו, לאומי שוקי הון: "בסופו של דבר הריביות אפסיות והמשקיעים בעולם וגם בישראל יבינו שאין אלטרנטיבה לבורסות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

"התיקון בשווקים יכול להתבטא בירידה של כ-10%-15% אך אני לא מעריך שתהיה מפולת. בסופו של דבר הריביות אפסיות והמשקיעים בעולם וגם בישראל יבינו שאין אלטרנטיבה לבורסות", כך מעריכים בלאומי שוקי הון. 

מנהל מחקר מאקרו, לאומי שוקי הון, דודי רזניק, טוען כי "קשה לחזות את העתיד בשווקים אבל אני לא מאמין שצפויה כאן מפולת כמו ב-2008. עם כל הכבוד לסין, המצב בארה"ב בסדר גמור. הם לא נמצאים במצב של בועות מטורפות בנדל"ן ובועות אשראי של משכנתאות אשר הפילו את השווקים לפני שבע שנים. כרגע החשש המוצדק הוא מהאטה בסין". 

רזניק, כמו אנשי שוק הון אחרים, אינו ממליץ לרוץ ולמכור את תיק ניירות הערך: "בימים של תנועות חדות עדיף לעצור לא למכור ולא לקנות סחורה חדשה. אם מדברים על תיקון חד ולא מפולת אז לא כדאי להגדיל את משקל האפיק המנייתי בתיק. בכל מקרה השוק יהיה מאוד עצבני בשבוע הקרוב. קניה או מכירה היום היא מבחינתי הימור". 

לדברי רזניק, "העובדה שממשלת סין מחזיקה בהרבה איגרות חוב של ממשלת ארה"ב לא אמורה להוביל לפאניקה. אני לא רואה מצב בו שוקי המניות יורדים והאג"ח הממשלתי בארה"ב יירד גם כי אז זה יסמן קטסטרופה. לממשלת סין אין משבר של נזילות יש שם צמיחה איטית לכן אין להם סיבה למכור אג"ח אמריקאית. אחת הבעיות של סין קשורה לחוסר שקיפות שלהם. ברגע שהמשקיעים בעולם יתנו יותר אמון בנתונים אשר יוצאים מסין, אז תבוא רגיעה לדעתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker