מקרוקיור הודיעה על כישלון ניסוי - והמניה צונחת ב-76%

חברת הביומד הישראלית נסחרת כעת לפי שווי של 48 מיליון דולר, כשליש ממחיר ההנפקה לפני כשנה

עמרי זרחוביץ'

חברת הביומד הישראלית מקרוקיור, שמפתחת תרופות מבוססות ריפוי תאי לפצעים כרוניים, הודיעה על כישלון בניסוי של התרופה המובילה שלה CureXcell, והמניה צונחת ב-76% בפתיחת המסחר בוול סטריט לשווי של 48 מיליון דולר. המסחר במניה הוא במחזור של 410 אלף דולר – פי תשעה מהממוצע בשלושת החודשים האחרונים.

התרופה מבוססת על טיפול תאי שבו מזריקים תאי דם לבנים לחולים. החידוש הטכנולוגי בתרופה הוא בהזרקה הישירה שנעשית לתוך הפצע. בכך נעשית טרנפורמציה בתאים שאמורה לגרום להם לגדול ולהוביל להבראה של הפצע. מקרוקיור הוקמה בינואר 2008 על בסיס ידע שנרכש מפרופסור דוד דנון והטכנולוגיה שלה מוגנת כפטנט עד 2030. CureXcell כבר מאושרת לשימוש בישראל כמכשור רפואי (Medical Device) מאז 1997, ובניסוי שנערך בישראל הצליח המוצר לסגור במלואם 71% מהפצעים קשי הריפוי. החברה העריכה בעבר כי התרופה פונה לשוק של יותר מ-5 מיליארד דולר.

מקרוקיור הונפקה בנאסד"ק לפני שנה, אז גייסה 53.5 מיליון דולר במחיר של 10 דולר למניה. הגיוס שיקף לחברה שווי של 108 מיליון דולר לפני ההנפקה, ו-163 מיליון דולר אחריה.

ניסים משיח, נשיא ומנכ"ל החברה, אמר כי החברה מאוד מאוכזבת מתוצאות הניסוי, אבל תוצאות הניסוי החיוביות על 5,000 חולים בישראל גורמות לנו להמשיך להאמין בטכנולוגיה שלנו וביכולת שלה לסייע לפצעים כרוניים. אנחנו נבחן את המידע שנאסף בניסוי ונחליט איך לפעול, כולל אפשרות לבצע ניסוי שלב 3 שיכלול חולים עם פצעיים כרוניים מתחת לברך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker