הרוח עברה מהשלד: מרידור החליט לפרוש לתפקיד מנכ"ל משרד התשתיות בגלל "מצב החברה"

שאול מרידור התפטר מתפקידו כמנכ"ל גרינרג'י לא רק בגלל התפקיד הבכיר שהוצע לו ■ מרידור: "ההתפטרות - בגלל מצב החברה ואי־התממשות פרויקט הרוח ברמת הגולן, והסיבוכים בהעברת השליטה בחברה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג

הודעת ההתפטרות מוזרה של מנכ"ל השלד הבורסאי גרינרג'י (לשעבר אינטרקולוני השקעות) נשלחה היום (ה') למשקיעים. שאול מרידור - אשר אמור להתמנות לתפקיד מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים (לאחר אישור הממשלה) - הודיע ליו"ר החברה ובעל השליטה, ערן מיטל, כי הוא פורש.

אך מההודעה שנשלחה לבורסה עולה, כי התפטרותו מתפקיד הניהול לא מגיעה רק על רקע התפקיד הבכיר שהוצע לו על ידי יובל שטייניץ - אלא גם בגלל "מצב החברה ואי־התממשות פרויקט הרוח ברמת הגולן, והסיבוכים בהעברת השליטה בחברה".

שאול מרידורצילום: אמיל סלמן

מרידור ציין כי לאור מצבה של החברה ובניסיון לצמצם ככל האפשר את הוצאותיה, הוא סיכם עם מיטל כי החל מהיום שהעסקתו תוסדר בממשלה, הוא מוותר על השכר המגיע לו על פי הסכם העסקתו ויפסיק לקבל שכר ולכהן כמנכ"ל החברה.

מיטל מינה את מרידור כמנכ"ל החברה ב–2015 במטרה לבצע את עסקת פרויקט הרוח ברמת הגולן ולהפוך את השלד הבורסאי לחברת אנרגיה. מיטל רכש את השליטה בחברה מעופר ארביב, אשר שלט בה באמצעות החברה הפרטית טרקס. מדובר בחברה מאוד מסובכת, שלאחרונה אף הוגש נגדה בקשת פירוק ומינוי מפרק זמני. גם מצב אחזקותיה בפרויקט הרוח נמצא בסימן שאלה, שכן חברת הבניה י. שמרוני טוענת כי מניות הפרויקט בכלל שייכות לה, נגנבו ממנה והועברו במרמה לטרקס על ידי מי שהחזיק אותן בנאמנות.

הסכסוך סביב עסקת העוגן של פרויקט הרוח בגולן הוביל את מנכ"ל החברה החדש להתפטרות, והבעלים החליט לחפש פרויקטים אחרים עבור קופת המזומנים - בה מצויים 30 מיליון שקל לצד קרקע בשווי של 8 מיליון שקל.

מיטל עבד בעבר עם בעל השליטה במאגרי תמר ולוויתן, יצחק תשובה, שכעת על עסקיו מרידור עומד לפקח. מיטל כיהן כמנכ"ל דלק נדל"ן לאחר שכבר נכנסה למשבר, והוביל עם עידן ולס - יד ימינו של תשובה - את הסדר החובות בדלק נדל"ן אשר נערך מול הבנקים ובעלי האג"ח ומחק למשקיעים 1.6 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker