איי.טי.ג'י.איי מזנקת ב-12% בעקבות השלמת פיתוח המוצר לשליפת קרישי דם מהמוח

החברה תתחיל בשבועות הקרובים את התהליך הרגולטורי לאישור המוצר ■ השוק אליו פונה איי.טי.ג'י.איי נאמד ב-900 מיליון דולר בשנה - וצומח בקצב מהיר

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

מניית איי.טי.ג'י.איי מזנקת היום (ד') בבורסה ב-12% על רקע הודעת החברה כי השלימה את פיתוחו של המוצר לשליפת קרישי דם מהמוח.

איי.טי.ג'י.איי עוסקת בתחומי מחקר ופיתוח, ייצור, הרכבה ושיווק של מוצרים חדשניים - המיועדים לשימושים רפואיים שונים בכלי דם טבעיים בלב, במעקפים ורידיים בלב, בכלי דם במוח ובכלי דם היקפיים אחרים.

צילום: Toronto Star via Getty Images

בכוונת החברה להתחיל את הבדיקות המכניות והביולוגיות הנדרשות לקבלת אישור CE (אירופי) כבר ברבעון הקרוב. במקביל לכך, היא מתכוונת לבצע בחודשיים הקרובים ניסוי חיות מבוקר, אשר נדרש לצורך ניסוי ראשוני בבני אדם.

המכשיר הייחודי עשוי ממתכת גמישה וצפוי להיות המוצר הזעיר ביותר לעומת המתחרים הקיימים כיום בשוק. גודלו וגמישותו מאפשרים הגעה מהירה ועמוקה יותר לקרישי דם. כמו כן, למכשיר יכולת לשלוף קרישי דם גדולים, ארוכים ומסובכים בפרוצדורה אחת בלבד.

המוצר פונה לשוק הנאמד היום ב-900 מיליון דולר בשנה, וצומח בקצב מהיר. זאת לאחר פרסום תוצאות חמישה מחקרים קליניים שהוכיחו כי שליפת קרישי דם באמצעים מכניים עדיפה באופן מוחלט על שימוש בתרופות בלבד.

"נביא את המוצר לשוק במהירות"

במסגרת תהליך הפיתוח, ביצעה החברה מספר ניסויים בחיות ביולי, שהושלמו בהצלחה. תוצאות הניסויים הצביעו על הצלחה בפרמטרים של בטיחות, יעילות ופונקציונאליות המוצר בכל אחד מהמקרים אותם ביצעה החברה.

הניסויים נערכו על ידי פרופ' פרנסיס תורג'מן, ראש מחלקת נוירורדיולוגיה התערבותית בבית החולים הנוירולוגי בליון, יועץ רפואי של החברה ומומחה עולמי בתחום השבץ ועל ידי רופאים מומחים נוספים בישראל.

אביב לוטן, מנכ"ל איי.טי.ג'י.איי, אמר כי "לאחר תהליכי מחקר ופיתוח מואצים, אנו שמחים להודיע על השלמת פיתוח הדור הראשון של המוצר. מדובר במוצר ייחודי בעל יתרונות בולטים על הפתרונות הקיימים בשוק ויש לנו אמונה גדולה בו. החברה שמה לעצמה ליעד להגדיל את סל המוצרים שהיא מציעה היום עם דגש על תחומים בהם יש לנו היכרות מעמיקה עם מובילי דעה, מפיצים ושותפים. אנו צפויים להתחיל באופן מיידי את התהליך הרגולטורי על מנת להביא את המוצר לשוק במהירות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker