מיטב דש גייס מהמוסדיים 180 מיליון ש' בריבית של 1.75% בהרחבת אג"ח ג'

מיטב דש פירסם בשבוע שעבר את תוצאותיו לרבעון השני של 2015, ובו הציג ירידה של 4% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל ב-2014 ל–186 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר

בית ההשקעות מיטב דש השלים שלשום בערב את השלב המוסדי של הרחבתה של סדרת אג"ח ג'. בשלב זה נרשמו ביקושים של יותר מ-300 מיליון שקל - יותר מפי שניים לעומת היקף הגיוס שתוכנן במקור. בסוף של דבר החליטה מיטב דש, המנוהלת בידי אילן רביב, לגייס בשלב זה 180 מיליון שקל.

אג"ח מסדרה ג' של מיטב דש היא צמודת מדד בעלת מח"מ (משך חיים ממוצע) של 4.86 שנים, ובעלת דירוג של A1 מחברת מידרוג. הריבית השנתית שיישאו האג"ח נקבעה על 1.75%. התמורה מהגיוס תשמש את מיטב דש למיחזור חוב וכן לפעילות שוטפת. את הנפקת האג"ח של מיטב דש הובילו ווליו בייס חיתום ואיפקס הנפקות - שתי החברות שמיטב דש שותף פיננסי בהן.

מיטב דש פירסם בשבוע שעבר את תוצאותיו לרבעון השני של 2015, ובו הציג ירידה של 4% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל ב-2014 ל–186 מיליון שקל. הירידה בהכנסות נבעה בעיקר מירידות שנרשמו באפיקי האג"ח הקונצרניות והממשלתיות במאי־יוני 2015. בשורת הרווח סיים בית ההשקעות את הרבעון השני עם רווח נקי של 18 מיליון שקל, בדומה לרווח ברבעון המקביל.

אילן רביבצילום: אמיל סלמן

בנוסף, רכש מיטב דש בשבוע שעבר 20% מחברת פנינסולה, העוסקת במתן אשראי צרכני לעסקים קטנים ובינוניים, תמורת 28.5 מיליון שקל.

רביב ציין אחרי הגיוס כי "אנחנו שמחים על הבעת האמון של המשקיעים המוסדיים בחברה ובתוצאותיה הכספיות. אנחנו ממשיכים עם פעילות ענפה בתחומי הפעילות המסורתיים המשולבים עם פיתוח והטמעה של מוצרים פיננסיים חדשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker