לאחר הצלחה בניסוי לטיפול ב-ALS: מניית קדימהסטם מזנקת ב-15%

חברת הביוטכנולוגיה הישראלית מתכוונת להתקדם במגעיה עם ה-FDA ■ המדען הראשי של קדימהסטם: "הצלחת הניסוי מחזקת את כוונתנו לפתח ולייצר מוצר שישמש בעתיד כמוצר מדף"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הביוטכנולוגיה הישראלית קדימהסטם זינקה הבוקר (ג') ב-15% במחזור גבוה במסחר בתל אביב. זאת בעקבות הצלחה לחברה מנס ציונה בניסוי פרה-קליני לטיפול במחלת ניוון שרירים סופנית (ALS).

במסגרת הניסוי, שנערך ב-14 חולדות, נבדקה יעילות הזרקת אסטרוציטים (תאי תמך של המוח) המיוצרים בטכנולוגיה של קדימהסטם מתאי גזע פלוריפוטנטיים. תאי גזע פלוריפוטנטיים הינם תאים בעלי יכולת התמיינות לכל סוגי התאים בגוף.

יוסי בן יוסף, מנכ"ל קדימהסטם
יוסי בן יוסף, מנכ"ל קדימהסטם

תאי האסטרוציטים הוזרקו לנוזל חוט השדרה של החולדות שחולות ב-ALS, והאריכו את תוחלת חיי החולדות בהשוואה לחולדות שלא טופלו.

כמו כן, חל שיפור מובהק בתפקודם המוטורי של החולדות המטופלות במבחנים הבודקים את עוצמת השרירים. בעקבות הטיפול, חל עיכוב מובהק בהתפרצות והתקדמות המחלה המתבטא בירידה במשקל גופם של החולדות.

מתכוונת להתקדם במגעיה עם ה-FDA

בהתאם לתוצאות, קדימהסטם מתכוונת להתקדם במגעיה עם מנהל המזון והתרופות של ארה"ב (ה-FDA) ולהגיש מסמך Pre-IND בשבועות הקרובים. "בנוסף להארכת חיי החולדות, חל שיפור מובהק בתפקודן המוטורי של החולדות המטופלות בהשוואה לחולדות שלא טופלו", הסביר המדען הראשי של קדימהסטם, פרופ' מישל רבל.

"יעילות הטיפול באה לידי ביטוי גם במדדים המצביעים על עיכוב בזמן התפרצות והתקדמות המחלה. הצלחת הניסוי מחזקת את כוונתנו לפתח ולייצר מוצר שישמש בעתיד כמוצר מדף. ביכולתו של הטיפול להשפיע על מהלך המחלה ולהאריך את תוחלת ואיכות החיים של החולים", סיכם רבל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker