סקירת מסחר

אפקט אדמה: דסק"ש זינקה ב-19.5%, אי.די.בי פיתוח ב-7%

ת"א נסגרה במגמה מעורבת - מניות הגז והנפט נחלשו ■ ג'ובוקיט ההכריזה על הסכם מסחור פרסום עם Taboola והמניה טסה ב-10% במחזור גבוה

שלי אפלברג
שלי אפלברג

הבורסה בתל אביב נסגרה במגמה מעורבת על רקע עונת הדו"חות התמתשכת עד סוף חודש אוגוסט.

למרות שלאורך רוב יום המחסר המדדים המובילים נסחרו בטירטוריה הירוקה לקראת סיום המסחר והירידות בפתיחת שבוע המסחר מוול סטירט הפכו את המגמה לקראת סיום.

בתום המסחר מדד ת"א 25 נחלש ב-0.1%, מדד ת"א 100 נטיפס ב-0.1%. מדד הבנקים נחלש ב-0.2% על רקע דוחות בנק מזרחי שמניתו הגיבה בזינוק של 2.6% ובנק מרכנתיל דיסקונט.

מדד הנדל"ן 15 ירד ב 0.6% ומדד הנפט והגז הוביל את הירידות ונחלש ב-1.8% בהובלת רציו שהשילה 2.8%, אבנר שירדה ב-3.2% ודלק קידוחים שנחלשה ב-3.6%.

בשוק הסולידי, מדדי התל בונד נסחרים סמגמה מעורבת: מדד תל בונד 20 נחלש ב-0.24%, מדד תל בונד 40 ננעל בעלייה של 0.02% ומדד תל בונד 60 בירידה של 0.1%. מדד תל בונד צמודות ירד ב-0.06% ומדד תל בונד שקלי טיפס ב-0.21%. 

בגזרת איגרות החוב הממשלתיות - איגרת חוב ממשלתית ל-10 שנים מסוג שחר עלה ב-0.31% והתשואה בה ירדה ל-2.22% . איגרת חוב ממשלתית ל-10 שנים מסוג גליל (צמודה) עלתה ב-0.12% לתשואה של 0.79%. 

עידן אזולאי מנהל השקעות ראשי אפסילון ציין בתום המסחר כי "לאור רמות השיא שבהן נמצאים מדדי המניות המקומיים, המשקיעים ימתינו לקבל קריאת כיוון מצד הדוחות הכספיים שהחלו להתפרסם אשר מהם ניתן יהיה ללמוד על הריווחיות של החברות. עם זאת, לאור ההתמתנות בקצב צמיחת המשק והתחזקותו של השקל אני סבור שראוי למתן את הציפיות בהקשר הזה".

מניות במרכז

דיסקונט השקעות ואי.די.בי פיתוח נסחרו על רקע הידיעה כי היצרנית הגדולה בעולם לחומרי הדברה גנרים, חברת אדמה, תרכוש את השליטה בחברת סנונדה שנסחרת בבורסה של שנזן בסין במהלך של מיזוג הפוך. סנונדה, שנסחרת בשווי של 812 מיליון דולר, תרכוש את הבעלות המלאה בחברת אדמה מידי בעליה חברת כמצ'יינה ודסק"ש שבשליטת קבוצת אי.די.בי ותשלם לבעלי המניות באמצעות הקצאת מניות. כדי לעזור לבעלי המניות עם תשלומי הריבית עבור ההלוואה אותה לקחו מהבנקים, אדמה צפויה לחלק דיווידנד של כ-300 מיליון דולר לפני המיזוג.

בנק מרכנתיל דיסקונט הציג  עלייה ברווח הנקי בשיעור של כ- 68%, לסך של  141 מיליון ש"ח, המהווה תשואה על ההון בשיעור של 14.9%, לעומת תשואה בשיעור של 9.2% שנרשמה בתקופה המקבילה אשתקד, ותשואה בשיעור של 7.8% בכל שנת 2014. בתוך כך הסתיימה כהונתו של אורי ברוך, מנכ"ל הבנק, מחליפו שוקי בורשטיין נכנס לתפקיד.

מניית קרדן יזמות, שזינקה אתמול ב-30%, המשיכה לרכז עניין על רקע הידיעה כי גיל דויטש ורוני בירם רכשו 10% ממניות החברה.מניית החברה יורדת היום ב 1.6%.

נכסים ובניין נסחרה על רקע הדו"חות אותם פרסמה והדיווח כי היא מעוניינת לרכוש את גזית גלוב ישראל מקבוצת גזית גלוב.

חברת אמות נסחרה על רקע הצפי כי בשנת 2015 ה-NOI - ההכנסות בניכוי הוצאות תפעוליות - יסתכמו בכ-502-508 מיליון שקל, גידול של 1.8%-3% לעומת התקופה אשתקד, והרווח התפעולי תזרימי בניכוי השפעות חד פעמיות - FFO - ינוע בין -312-320 מיליון שקל - כ-113-117 אגורות למניה.

רדהיל נסחרה על רקע הודעתה על התחלת ניסוי קליני בתרופה לטיפול בלימפומה נשנית.

כן פייט נסחרה על רקע הנתונים אותם פרסמה הנוגעים לניסוי בתרופה לתפקוד מיני.

ברן נסחרה על רקע הודעתה על הסכם סופי לביצוע פרויקט במדינת אפריקה אשר צפוי להניב לה הכנסות של כ-90 מיליון דולר.

שיכון ובינוי נסחרה על רקע הודעתו של עופר קוטלר על פרישתו מתפקיד המנכ"ל וכניסתו של ירון קריסי לתפקיד במקומו.

ת"א 25
ת"א 100
ת"א נדל"ן
מדד הבנקים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker