היעד הבא של אדמה: הבורסה בהונג קונג

לפי הכללים הסיניים, אם חברה סינית רוצה לקלוט לתוכה נכסים בינלאומיים, על נכסים אלה להיות בשליטה של חברה סינית שלוש שנים לפחות קודם לכן

יורם גביזון

חברת סנונדה, שתקלוט את עסקיה של אדמה, היא חברה בעלת שני סוגי מניות: מניות A שנסחרות בבורסה של שנזן ונקובות ביואן; ומניות B שהן מניות פחות סחירות ונקובות בדולר הונג־קונגי. רשות ניירות ערך הסינית מתכננת לאפשר לחברות שמניותיהן נקובות בדולר של הונג קונג להיסחר בבורסה של הונג קונג כדי להקל על משקיעים זרים להשקיע בחברות סיניות.

אם כך יקרה, אדמה תהיה החברה הסינית הגלובלית היחידה שתיסחר במקביל בשתי בורסות: שנזן והונג קונג. המבנה הנוכחי של העסקה - רכישת אדמה על ידי חברה סינית נסחרת - התאפשר רק משום שכמצ'יינה, שהיא חברה סינית בבעלות ממשלת סין, שולטת באדמה זה כמעט ארבע שנים. לפי הכללים הסיניים, אם חברה סינית רוצה לקלוט לתוכה נכסים בינלאומיים, על נכסים אלה להיות בשליטה של חברה סינית שלוש שנים לפחות קודם לכן. כלל זה נועד למנוע מחברות בינלאומיות שמעוניינות להירשם למסחר בסין כדי ליהנות ממכפילי הרווח הנדיבים בשוק זה, לעשות זאת עד למימוש תוכניתה של הממשלה הסינית לפתוח רשימת מסחר מיוחדת בבורסה הסינית לחברות בינלאומיות כמו קולה קולה ו-HSBC שהביעו עניין בכך.

אדוארדו אלשטיין
אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בחברה צילום: דניאל בר און

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום