אלביט מערכות תספק מערכות למדינה באסיה-פסיפיק ב-27 מיליון דולר

החוזה, שיבוצע במהלך שלוש שנים, כולל אספקת מערכות שליטה ובקרה וכן מערכות ארטילריה ארוכות טווח מסוג ATMOS ■ החברה הודיעה על חוזים בסכום כולל של כ-80 מיליון דולר מתחילת החודש

עמרי זרחוביץ'

חברת אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של כ-27 מיליון דולר לאספקת מערכות למדינה באסיה פסיפיק, שהיא כבר לקוח קיים של החברה. החוזה, שיבוצע במהלך שלוש שנים, כולל אספקת מערכות שליטה ובקרה וכן מערכות ארטילריה ארוכות טווח מסוג ATMOS.

על פי החוזה, החברה תספק פתרון שלם ליחידת ארטילריה, כולל מערכות ארטילריה מתנייעות, עמדות פיקוד, עמדות תצפית קדמית ומערכות להרכשת מטרות, כמו גם מערכות שליטה ובקרה, בפתרון אינטגרטיבי, המחבר את כלל המערכות. לפי אלביט מערכות, הפתרון, שמותקן על גבי פלטפורמות מתניידות מסוגים שונים, מגביר את הגמישות המבצעית, זמן התגובה והשרידות - של הצוות ושל המערכת.

צילום: אלביט מערכות

אלביט מערכות, שמנוהלת על ידי בוצי מכליס, הגדילה ברבעונים האחרונים את פעילותה באסיה-פסיפיק. ברבעון השני היה אחראי השוק הזה לכ-29% מכלל הכנסות החברה - השוק הגדול ביותר שלה - הודות לפרויקט להשבחת טנקים בהודו. ההכנסות באסיה-פסיפיק צמחו ב-82% ברבעון השני ל-215 מיליון דולר. הצמיחה באסיה חיפתה על שאר השווקים, וכלל הכנסות החברה צמחו ב-6.7% ל-750 מיליון דולר.

הרווח התפעולי המתואם (Non-GAAP) של אלביט מערכות גדל ב-3.1% ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל לו ב-2014 והסתכם ב-75.4 מיליון דולר. הרווחיות התפעולית הגיעה ל-10.1% מהמחזור בהשוואה ל-10.4% מההכנסות ברבעון השני של 2014.

מתחילת החודש הודיעה החברה על שלוש עסקות נוספות: הראשונה, חוזה של 45 מיליון דולר לאספקת מערכות קשר צבאיות למדינה באירופה במהלך השנתיים הקרובות. מערכות הקשר הניידות יסופקו למגוון רמות של משתמשים - מרמת החייל ועד לרמת החטיבה - והן כוללות מכשירים קשר נישאים וכאלו שנמצאים על גבי כלי רכב. שתי העסקות הנוספות הן להספקת מערכות הגנה עצמית למטוסים מבוססות אינפרא אדום מולטי ספקטרלי ממשפחת ה-Music. על פי הערכות בשוק, היקפו של כל חוזה הוא 5 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום