החברה הישראלית שמנייתה זינקה ב-30% מתחילת השנה מנסה לכבוש את המזרח הרחוק

וויטסמוק חתמה על הסכם אסטרטגי עם החברה הקוריאנית Wisroad העוסקת בתחום החינוך והלימוד באינטרנט להפצה למוצר של וויטסמוק לתיקון ושיפור הדקדוק באנגלית

שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת התוכנה וויטסמוק שפיתחה תוכנת תרגום מחשב המאפשרת תיקון שגיאות דקדוק באנגלית חתמה על הסכם אסטרטגי ראשון עם חברה Wisroad הקוריאנית, העוסקת בתחום החינוך והלימוד דרך האינטרנט בקוריאה.

החברה הקוריאנית רכשה תמורת 520 אלף דולר, זכויות שימוש בתוכנה כמו גם זכויות הפצה בלעדיות במוצר. בהסכם נקבע כי מדבור בסכום מינימלי אותו תשלם במשך 3 שנים.

צילום: אי־פי

הסעיף החשוב בהסכם נוגע לשיתוף פעולה בין החברות הנוגע להשגת לקוחות נוספים בקוריאה. החברה הקוריאנית תשמש כמפיץ בלעדי של המוצר בקוריאה ותנסה לשכנע חברות גדולות וגופים ממשלתיים בקוריאה לעשות שימוש בתוכנה. בכך ייפתח עבור וויטסמוק שוק חדש במזרח הרחוק. וויסמוק הודיעה למשקיעים כי היא מעריכה כי להסכם תהיה השפעה מהותית לטובת רווחיותה התפעולית בעתיד.

איתי מרוז, מנכ"ל וויטסמוק ציין כי מדובר בהסכם האסטרטגי הראשון אשר חתמה החברה, מאז היווסדה, עם חברה מובילה מהמזרח הרחוק אשר מהווה יעד גיאוגרפי אסטרטגי עבור החברה בכל הקשור לשירותים בתחום פיתוח ושיפור הכתיבה בשפה האנגלית. "הפוטנציאל של השווקים במזרח הוא האתגר הגדול לפיתוח עסקי בשנים הבאות. הדרישה לכלי תוכנה יעיל עם Track Record מוכח הולכת וגוברת בקהלים רבים במזרח גם הודות לעובדה שניתן כיום לעשות שימוש בתוכנה הן מהמחשב השולחני והן מהמובייל".

עוד ציינה החברה כי היא מנהלת "משאים ומתנים עם גופים בינלאומיים מובילים נוספים במטרה לחתום על שיתופי פעולה אסטרטגיים נוספים.

בשבוע שעבר הודיעה החברה כי השיקה את אפליקציית תוכנת וויטסמוק למכשירי סמארטפון המאפשרת למשתמש תיקון תחביר, דקדוק וכתבי בטקסטים בשפה האנגלית. בשלב הראשון האפליקציה הושקה עבור מערכת ההפעלה אנדרואיד. בזמן הקרוב תושק האפליקציה גם עבור מערכת ההפעלה iOS של חברת Apple.

מניית ווטיסמוק זינקה בשנה האחרונה בכ-30% על רקע מספר הודעות הקשורות דווקא לפעילות אחרת אותה היא מפתחת - המקלדת של KIBO. מדובר במקלדת המשווקת דרך מועדוני ספורט מפורסמים שהחברה פיתחה יחד עם חברת אפליי של נועם לניר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker