עסקת לאומי-שטיינמץ: כלל ביטוח מבקשת הבהרות

"על פי פרסומים, שטיינמץ מחויב במסגרת העסקה להזרים לחברה כ-200 מיליון שקל. הזרמה זו תתבצע באמצעות הנפקת זכויות ו/או נכסי נדל"ן אשר בבעלות שטיינמץ"

מיכאל רוכוורגר

חברת כלל ביטוח, המנוהלת על ידי איזי כהן, פנתה בשבוע שעבר לנאמני סדרות אג"ח ו',ז',י' של חברת הנדל"ן כלכלית ירושלים של אליעזר פישמן בכדי לקבל הבהרות אודות העסקה המתגבשת בימים אלה למכירת השליטה בכלכלית ירושלים (כ-40%) ליידי איש העסקים בני שטיינמץ.

במכתב ששלח מודי משיטה ראש תחום אשראיים מיוחדים בכלל ביטוח, ציין כי "מפרסומים בעיתונות עולה כי מתקיים מו"מ בנוגע להעברת השליטה בחברה ממשפחת פישמן לבני שטיינמץ. בהתאם לעיתונות, מר שטיינמץ סיכם עם בנק לאומי על רכישת המניות המשועבדות לבנק, קרי 40% ממניות כלכלית, וזאת תמורת כ-400 מיליון שקל.

בני שטיינמץ
בני שטיינמץצילום: תומר אפלבאום

"על פי העיתון, שטיינמץ מחויב במסגרת העסקה להזרים לחברה כ-200 מיליון שקל. הזרמה זו תתבצע באמצעות הנפקת זכויות ו/או נכסי נדל"ן אשר בבעלות שטיינמץ".

עוד הוסיף משיטה כי "בהתאם לניתוח אנליזה פנימי אצלנו, להזרמה זו ולתמהילה, משמעות קריטית בהיבט תזרים המזומנים של החברה. לכלכלית צרכי חוב משמעותיים במהלך החודשים הקרובים, וכיום אין מספיק מזומן בקופתה על מנת לעמוד בתשלומים אלה. הזרמה שתיעשה באמצעות נכסי נדל"ן, לא תתרום כמובן ליכולתה של החברה לעמוד בהתחייבויותיה בטווח הקצר".

בעקבות כך ביקש משיטה "לפעול ללא דיחוי על מנת לקבל פרטים מקיפים על מתווה העסקה המתגבשת תוך קבלת הבהרות מהחברה באשר לאופן יכולתם לעמוד בהתחייבויותיהם בחברה לרבות חוב האג"ח. נבקש כי תכונס באופן מיידי אסיפה של בעלי אג״ח, על מנת שנוכל לקבל תשובות לנושא זה. נבקשכם בנוסף לפנות לחברה ולציין (נאמן סדרה י') כי אישור העסקה תלוי באישור בעלי החוב לאור עילה הקיימת בשטר על העברת שליטה, וכי נכון לדון בנושא שעה אחת קודם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker