הכנסות מיטב דש ירדו ב-4% ל-186 מיליון שקל ברבעון השני

הירידה בהכנסות נובעת בעיקרה מירידות שערים באפיק האג"ח הממשלתי והקונצרני במאי וביוני השנה

אסא ששון

הכנסות מיטב דש, המנוהל בידי אילן רביב ונמצא בשליטת צבי סטפק ואלי ברקת, ירדו ב-4% ל-186 מיליון שקל ברבעון השני, כך מעלים דו"חות בית ההשקעות.

הירידה בהכנסות נובעת בעיקרה מירידות שערים באפיק האג"ח הממשלתי והקונצרני במאי וביוני השנה, מה שהוביל לירידה בשווי הנכסים המנוהלים וכתוצאה מכך מדמי הניהול הנגבים מהם.

אילן רביבצילום: אמיל סלמן

בית ההשקעות פועל בארבעה מגזרים. הראשון ניהול חיסכון ארוך טווח ובינוני הכולל ניהולקופות גמל, קרנות השתלמות וקרנות פנסיה. המגזר השני הוא חיסכון שוטף הכולל ניהול קרנות נאמנות וניהול תיקי השקעות. המגזר השליש הוא תעודות סל והמגזר הרביעי הוא הפעלת חבר בורסה (המאפשר מסחר ישירות בבורסה לנירות ערך) וחדר מסחר. בית ההשקעות מנהל נכסים פיננסיים בהיקף של 129 מיליארד שקל.

לפי הדו"חות, ההכנסות ממגזר חיסכון ארוך טווח ירדו ב-5%, ההכנסות מקרנות נאמנות וניהול תיקים ירדו ב-9.5%, ההכנסות מתעודות סל ירדו ב-7% וההכנסות מממסחר נותרו ללא שינוי.. המגזר היחיד שחלה בו עלייה בהכנסות הוא מגזר פעילויות אחרות הכולל הכנסות מביטוח, מכללה ללימודי שוק ההון, נאמנויות וטיפול באופציות של עובדים והפצה של קרנות זרות שעלה ב 71%.

במקביל לירידה בהכנסות חלה ירידה בהוצאות החברה מרמה של 140 מיליון שקל ברבעון השנה בשנה שעברה, לרמה של 134 מיליון שקל ברבעון השני של 2015 - ירידה של 4%. החברה הצליחה לשמור על הרווח התפעולי שעמד על 52 מיליון שקל ברבעון השני של השנה בדומה לרווח התפעולי בתקופה המקבילה אשתקד.

בשורת הרווח סיים בית ההשקעות את הרבעון השני עם רווח נקי של 18 מיליון שקל, בדומה לרווח בתקופה המקבילה אשתקד. אולם, הרווח הכולל של בית ההשקעות הכולל רווח מפעילויות אחרות של בית ההשקעות הוסיפו לשורת הרווח של החברה 2 מיליון שקל ברבעון לעומת תוספת של מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. כך סיכם בית ההשקעות את הרבעון עם רווח כולל של 20 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 17 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

נראה כי העלייה ברווחיות של תחומי פעילות אחרים הביאה את בית ההשקעות להשקיע בחברת פנינסולה, העוסקת בתחום מתן אשראים לעסקים קטנים ובינוניים ולרכוש 20% מהחברה תמורת 28.8 מיליון שקל. ההשקעה משקפת לפנינסולה שווי של 125 מיליון שקל.

ההשקעה תגיע מכספי מיטב דש (נוסטרו) ואינה מהווה חלק מפעילות ניהול ההשקעות השוטפת עבור לקוחותיה של מיטב דש. פנינסולה, חברה ותיקה, אשר מנוהלת על ידי מיכה אבני, מתמחה באספקת אשראי בהיקף גדול למאות חברות קטנות ובינוניות, מבלי שייאלצו להסתמך רק על המערכת הבנקאית המסחרית. 

על הדו"חות הכספיים אמר רביב כי "בית ההשקעות ממשיך להציג תוצאות נאות עם סיכום מחצית שנת  2015. הרווח הנקי דומה לרבעון המקביל אשתקד וזאת למרות הירידה הנקודתית בהכנסות כתוצאה מהירידות באפיק האג"ח בחודשים מאי ויוני השנה. יחד עם תחומי הפעילות המסורתיים אנו ממשיכים ושוקדים על פיתוח והטמעה של מוצרים פיננסיים חדשים לצד מנועי צמיחה עתידיים.

"בתחום החיסכון ארוך הטווח נמשכת הצמיחה המואצת בקרנות הפנסיה עם מימוש הסכמי עובדי המדינה, הייטק-זון והתאחדות הסטודנטים. אני שמח על השקתו המוצלחת של מוצר ה"פרו גמל מנהלים" שזוכה לקבלת פנים חיובית בקרב הלקוחות וסוכני הביטוח.

"תעשיית קרנות הנאמנות עדה להמשך יציאת כספים מהקרנות הכספיות לאור הריבית האפסית של בנק ישראל. אנו מאמינים כי העלאת הריבית בארה"ב ובישראל הצפויה לקראת סוף השנה תחזיר משקיעים גם לאפיק זה..

"הרחבת השירותים הדיגיטליים נמשכת תוך הרחבת היצע המוצרים והשירותים הללו לכלל לקוחותינו. כחלק מאסטרטגיית החברה בתחום השירות והנגישות הדיגיטלית השקנו ברבעון זה את אתר עמיתי הגמל והפנסיה ובימים אלו אנו משיקים אתר לסוכני הביטוח ואתר למעסיקים. אני מאמין שבעזרת מהלכים אלה השירות, השקיפות והמקצועיות שלנו יעלו שלב נוסף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker