פריגו: "מיילן משתמשת בטקטיקת הפחדה כדי לכפות עסקה שתשמיד ערך"

יו"ר פריגו, ג'ו פאפא, תוקף בחריפות את הנהגתה של מיילן, וטוען שהחלטתה להסתפק ברכישת השליטה בפריגו ממחישה את ההתעלמות השיטתית שלה מחובת הנאמנות שלה לבעלי מניותיה

יורם גביזון

חברת פריגו מורידה את הכפפות בניסיונה להדוף את הצעת הרכש העוינת של חברת מיילן בשווי 29 מיליארד דולר. ג'ו פאפא, יו"ר ומנכ"ל פריגו, מגיב בחריפות להודעתה של חברת מיילן, לפיה תסתפק ברכישת 50% ממניותיה של פריגו שיעניקו לה את השליטה בחברה ולא 80% ממניותיה של פריגו, שיאפשרו לה למזג אותה לתוך מיילן ולמחוק אותה מהמסחר בבורסה.

פאפא ציין כי "הצעתה המקורית של מיילן - 75 דולר במזומן והקצאה של 2.3 מניות מיילן לכל מניית פריגו - דיללה את הרווח למניה של בעלי המניות של מיילן ותמחרה את פריגו במחיר שנמוך משמעותית משוויה הכלכלי. ההודעה מהיום רק מחמירה את המצב. טקטיקת ההפחדה של מיילן נועדה לאנוס את בעלי מניותיה של פריגו להסכים לעסקה שתשמיד ערך. אנחנו מאמינים שבעלי המניות של פריגו ידחו את ההצעה גם אם שיעור התמיכה המינימאלי הנדרש מצד בעלי המניות של פריגו יופחת מ-80% ל-50%, ואנחנו משוכנעים שאין כל דרך רציונאלית להשלמת עסקה לרכישת הבעלות המלאה בפריגו על ידי מייילן".

ג'ו פאפאצילום: רובי לבוביץ'

פאפא הוסיף כי :"המהלך של מיילן הוא סימן ברור של ייאוש שיהיו לו השפעות שליליות מהותיות על בעלי המניות, בעלי החוב והעובדים הן של פריגו והן של מיילן. על פי חוק החברות האירי רכישת השליטה בניגוד לרכישת הבעלות המלאה בפריגו מונעת את מימוש הסינרגיות שהובטחו לבעלי מניותיה של מיילן ובנוסף הצעד עלול לגרום לנזק למחיר המניות של שתי החברות ולהניע אירוע של הורדת דירוג או אף דרישה לפירעון מיידי של חוב לשתי החברות. מיילן לא הסבירה אף לא אחד מסיכונים אלו לבעלי מניותיה".

פאפא סיכם: "הצעד הפזיז של מיילן מנוגד לאינטרסים של בעלי המניות של פריגו וגם לאינטרסים של בעלי המניות של מיילן. משמעות הצעד היא לקחת עסקה שמשמידה ערך ולהרע את תנאיה עוד הרבה יותר אם מיילן לא תצליח לקבל את תמיכת 80% מבעלי מניותיה של פריגו הנדרשת לצורך מיזוג מלא בין החברות. זו דוגמא נוספת לאופן שבו הנהגתה של מיילן מתעלמת מחובת הנאמנות שלה לייצג ולדאוג לאינטרסים של בעלי המניות".  

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker