מיילן הודיעה רשמית: נסתפק ברכישת 50% ממניות פריגו

מיילן החליטה להסתפק ברכישת השליטה בחברת פריגו ולא ולהתנות את ביצוע הצעת הרכש בתמיכת 80% לפחות מבעלי מניותיה של פריגו ■ אם מיילן לא תקבל את תמיכת 50% מבעלי מניות פריגו, הצעת הרכש תיפול - ומיילן לא תורשה לפרסם הצעת רכש נוספת

יורם גביזון

חברת מיילן החליטה להסתפק ברכישת השליטה בחברת פריגו ולא ולהתנות את ביצוע הצעת הרכש בתמיכת 80% לפחות מבעלי מניותיה של פריגו. זהו שיעור התמיכה המינימלי שמאפשר לבצע רכישה כפויה של המניות המוחזקות בידי יתר בעלי המניות.

מיילן פירסמה ב־8 באפריל 2015 הצעה לרכוש את הבעלות המלאה בחברת פריגו תמורת 75 דולר במזומן והקצאה של 2.3 מניות מיילן, בעבור כל מניית פריגו. ההצעה משקפת שווי של 29 מיליארד דולר לפריגו, שדחתה את ההצעה שלוש פעמים בטענה שהיא נמוכה משמעותית משוויה הכלכלי של החברה. מיילן, שמנוהלת על ידי הת'ר ברש והיו"ר רוברט קורי, קיבלה את הסכמת הבנקים ששממנים את הצעת הרכש להפחתת סף התמיכה של בעלי המניות של פריגו מ־80% ל־50%.

סמנכ"ל הכספים של חברת מיילן, ג'ון שיהאן בפגישה עם מנכ"ל הבורסה, יוסי ביינארטצילום: אביב חופי

המשמעות של הפחתת רף התמיכה היא שאם מיילן לא תקבל את תמיכת 50% מבעלי מניותיה של פריגו, הצעת הרכש תיפול - ומיילן לא תורשה לפרסם הצעת רכש נוספת במשך שנה לפחות. אם שיעור התמיכה של בעלי המניות של פריגו בהצעת הרכש של מיילן יהיה גבוה מ־50% - אך נמוך מ־80%, תהיה מיילן מנועה מפרסום הצעת רכש משופרת לפרק זמן של 6 חודשים לפחות, כך לפי חוק החברות האירי לו כפופה פריגו. במצב כזה תידרש פריגו לקבל את תמיכת 80% מבעלי המניות שלא נענו להצעתה הראשונה, אם תרצה להשלים את הצעת הרכש ולמחוק את פריגו מהמסחר.

רף זה יקטין את הסבירות למיזוג מלא בין החברות ויגדיל את הסבירות שמיילן ופריגו ייקלעו למאבק שליטה ממושך שיקשה על ניהול החברות, ימנע את האינטגרציה של פריגו לתוך מיילן, וידחה את המועד שבו תוכל מיילן למצות סינרגיות. הסינרגיות עומדות על 800 מיליון דולר לשנה מרכישתה של פריגו, כפי שהעריכה שייקרה לאחר 4 שנים מהשלמת הרכישה.

בכירים בפריגו העריכו שהורדת רף התמיכה על ידי מיילן נועדה לאיים על בעלי המניות של פריגו. אם אלו לא ייענו בחיוב להצעת הרכש של מיילן תיקלע החברה לכאוס ניהולי שידרדר את מחיר המניה. מיילן זכתה אתמול לתמיכה חשובה במהלך ההשתלטות העוינת על פריגו, כאשר חברת הייעוץ למשקיעים מוסדיים ISS המליצה ללקוחותיה המחזיקים במניות מיילן לתמוך בהצעת הדירקטוריון לרכוש את פריגו. הצבעת בעלי מניות מיילן תיערך ב־28 באוגוסט ואם תזכה ההצעה לרכוש את פריגו לרוב של 50.01%, לפחות תפרסם מיילן הצעת רכש מחייבת לפריגו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker