האופטימיות היתרה של המשקיעים במניות הסלולר

כל חברה ותיקה מפסידה הכנסות של כ-60 מיליון שקל בשנה עקב נטישת לקוחות - וזו לא הפגיעה היחידה בהכנסות של חברות הסלולר

אמיר טייג

מאז ההתבטאות של מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, על כך שהתחרות בסלולר גבוהה מדי, זכו מניות הסלולר לעדנה מחודשת. המשקיעים, שהבינו כי גולן טלקום איבדה את מעמד "הבן המועדף" של משרד התקשורת, מיהרו לרכוש מניות של פרטנר וסלקום וגרמו לזינוק של יותר מ-50% בשווי החברות מתחילת יולי.

אמנם הזינוק רק צימצם את ההפסד העצום שרשמו המשקיעים במניות האלה בשנים האחרונות, אבל ניתן לזהות בקרבם אמונה שלפיה, הגרוע ביותר כבר נמצא מאחוריהם. המשקיעים רואים כיצד גולן טלקום הורידה את הרגל מהדוושה ואינה מדרדרת עוד את רמות המחירים בענף, ומאמינים כי החברות הוותיקות יצליחו להתמודד היטב עם רמות המחירים הנוכחיות.

ואולם מי שמדבר עם המנכ"לים של חברות הסלולר, מתקשה להיסחף אחר האופטימיות שאחזה במשקיעים. המנכ"לים שמחים, מן הסתם, על כך שמחירי המניות זינקו, אבל חוששים לאכזב את המשקיעים ברבעונים הבאים. בחברות הסלולר הוותיקות מסבירים כי גם לאחר שגולן טלקום הפסיקה להוריד מחירים, החברות עשויות לעבור להפסד ברבעונים הבאים, וטוענים כי גם אם הענף יתייצב על רמות המחירים הנוכחיות, כל אחת מהחברות תצטרך לספוג ירידה של כ-300 מיליון שקל בהכנסות השנתיות או 600 מיליון שקל בשנתיים הבאות.

דוכן של HOT סלולרצילום: תומר אפלבאום

שלוש שנים לאחר כניסת גולן טלקום ו-HOT מובייל לענף, "הדלתות המסתובבות" ממשיכות לפגוע בהכנסה החודשית הממוצעת של החברות הוותיקות מכל לקוח (ARPU). מדי חודש נוטשים כ-60 אלף את החברות, המצליחות לגייס בחזרה כ-50 אלף בלבד. למעשה, כל חברה ותיקה מאבדת כעשרת אלפים לקוחות נטו מדי חודש בממוצע.

מקובל לייחס ללקוחות הנוטשים הכנסה חודשית ממוצעת (ARPU) גבוהה יחסית (אחרת הם לא היו נוטשים). בכיר בענף מעריך את ה-ARPU של הנוטשים בכ-80 שקל, לפני מע"מ. כלומר, כל חברה ותיקה מפסידה הכנסות של כ-60 מיליון שקל בשנה עקב נטישת לקוחות. הלקוחות החדשים שנכנסים ל"דלתות המסתובבות", כבר אינם משלמים 80 שקל לחודש בממוצע, אלא רק 40 שקל (לפני מע"מ), לפי רמת המחירים המקובלת בשוק. כלומר, בגלל אפקט "הדלתות המסתובבות" חברת סלולר ותיקה מפסידה הכנסות של כ-120 מיליון שקל בשנה, נוסף על אובדן הכנסות מלקוחות שנטשו.

ואולם בזאת לא תמה הפגיעה בהכנסות של חברות הסלולר. בכיר באחת החברות העריך כי החברות נאלצות מדי חודש לשנות מסלולים לכ-50 אלף לקוחות ולהוריד את התשלום הממוצע שלהם (ARPU) בכ-30 שקל בחודש. להערכתו, שדרוג המסלולים מפחית את ההכנסות של כל חברה בכ-90 מיליון שקל נוספים מדי שנה, וכך החברות ממשיכות להפסיד הכנסות של 270–300 מיליון שקל בשנה, גם בלי שתשתנה רמת התחרות הנוכחית. הבכיר מעריך כי מגמה זו תימשך לפחות עוד שנתיים.

מעבר לקושי האובייקטיבי, מנהלי החברות מעוניינים להעצים את גודל המשבר. על משרד התקשורת להחליט עד סוף השנה, אם לתת הקלות לגולן טלקום ולחסוך לה נתח מהותי מההשקעה בתשתיות, שלה היא נדרשת כחלק מרישיונה, או לעמוד על כך שתבצע השקעה בסכום דומה לזה שמשקיעות חברות הסלולר הוותיקות. לחברות הוותיקות יש אינטרס להציג את מצבן כמשברי כדי למנוע המשך "הגנות ינוקא" על גולן.

ברבעון הראשון הרוויחה סלקום 26 מיליון שקל, פרטנר הרוויחה 25 מיליון שקל, ופלאפון - 36 מיליון שקל. לנוכח שיעור הרווחיות, החברות לא יוכלו לספוג ירידה מהותית בהכנסות בלי לעבור להפסד. החברות אמנם יכולות להמשיך להתייעל, אבל אותו הבכיר מעריך כי אין סיכוי לחפות על הירידה הצפויה בהכנסות באמצעות קיצוץ מקביל בהוצאות. להערכתו, שלוש החברות עשויות לעבור להפסד באחד משלושת הרבעונים הבאים - כלומר, עוד ב–2015. פרטנר אמורה לפרסם היום את תוצאותיה לרבעון השני של 2015, וביום חמישי ידווחו פלאפון וסלקום על תוצאותיהן. כיצד יגיבו המשקיעים אם סלקום, פרטנר או פלאפון ידווחו על הפסד?

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker