מפעילת "תל אופן" תתפעל גם את מסוף הרכבת של נמל אשדוד; המניה מזנקת בכ-30%

פרידנזון שנסחרת בשווי של כ-85 מיליון שקל (טרם הזינוק), זכתה במכרז להפעלת מסוף רכבת להטענת מכולות בסמוך לנמל אשדוד, לתקופה של 15 שנים ■ תמורת הזכייה במכרז תשלם פרידנזון דמי שכירות שנתיים של 10 מיליון שקל

ערן אזרן

מנייתה של פרידנזון, חברת ההובלה והלוגיסטיקה שבשליטת משפחת פרידנזון (67.3%), קופצת כעת במסחר בכ-30%. הסיבה לזינוק – החברה זכתה במרכז ענק של חברת נמלי ישראל (חנ"י) להפעלת מסוף רכבת להטענה ולפריקה של מכולות בסמוך לנמל אשדוד.

המסוף החדש, שיכלול גם שטח לוגיסטי של כ-110 דונם, יאפשר העברת מכולות וסחורות אל תוך רציפי העגינה של אניות בנמל והחוצה. בניית המסוף הושלמה באחרונה.

נמל אשדודצילום: פבל טולצ'ינסקי

תמורת הזכייה במכרז פרידנזון תשלם לחברת נמלי ישראל דמי שכירות שנתיים של 10 מיליון שקל לתקופה של 15 השנים, עם אופציה להארכה ל-10 שנים נוספות. עם זאת, פרידנזון עשויה להפסיד כתוצאה מתפעול המסוף – במיוחד בשנים הראשונות.

ואולם, תפעול מסוף המטענים הוא בבחינת פרויקט אסטרטגי עבור פרידנזון, שמבקשת למצב את עצמה כאחת מחברות ההובלה והלוגיסטיקה המרכזיות בישראל.

פרידנזון נשלטת ידי האחים דוד ורמי (המכהנים כמנכ"ל וכסגן יו"ר) ובני משפחה נוספים, המחזיקים יחד ב-74.7% ממניותיה. גם קופות הגמל של מיטב דש מחזיקות בכ-9.9% מהמניות. החברה מוכרת בזכות ניהולו של אחד מפרויקטי התחבורה המעניינים שנעשו בישראל בשנים האחרונות - מיזם האופניים הירוקות בתל אביב "תל-אופן", שבו היא שותפה (45%) לצד יזמים נוספים.

מלבד "תל אופן", המהווה פעילות שולית עבורה, פרידנזון מציעה ללקוחותיה שרשרת של לוגיסטיקה והובלה הכוללת הובלה ימית, שירותי מכס, אחסון, הובלה יבשתית ואף הפצה של מוצרים. החברה פועלת בכמה מגזרי פעילות במקביל: הראשון, תחום ההובלה היבשתית והלוגיסטיקה (התחום המסורתי והעיקרי); השני - שירותי שילוח בינלאומי ועמילות מכס ליבואנים וליצואנים (החברה הבת אייר אנד אושין); והשלישי, תחום המרכזים הלוגיסטיים.

בדומה לחברות קטנות נוספות, מניית פרידנזון סובלת מסחירות נמוכה, כך שהיא ריכזה ב-90 הימים האחרונים מחזור יומי ממוצע של 5,500 שקל. טרם הזינוק במניה, החברה נסחרה לפי שווי שוק של כ-85 מיליון שקל, גבוה מההון העצמי של החברה, שהסתכם נכון לסוף הרבעון הראשון בכ-67 מיליון שקל.

פרידנזון תולה תקוות גדולות בהפעלת המסוף, ובכוונה להשתמש בו לשירותים נלווים שהיא מעניקה ללקוחותיה, במטרה לייצר הכנסות. בין היתר, החברה מתכוונת להשתמש בשטח הלוגיסטי הסמוך למסוף כמחסן ערובה (שבו ניתן לאחסן סחורות החייבות במכס ללא תשלום מוקדם של המכס); וזאת לצד לחשיבות שהיא מייחסת לחוזים ארוכי טווח עם נמל אשדוד ועם רכבת ישראל - הגופים המרכזיים במשק בכל הקשור לתעבורה ימית ויבשתית.

היו"ר גידי אלטמן הדגיש שהמסוף יאפשר לפרידנזון להרחיב ולהעמיק את פעילותה בתחום השרשרת הלוגיסטית בהתאם לחזון האסטרטגי שלה. "החיבור הישיר לרכבת ישראל רק יגדיל את השימוש והפעילות במסוף כשער כניסה ויציאה מנמל אשדוד. הזכייה פותחת בפני החברה הזדמנויות רבות ותאפשר לה להציע פתרונות ייחודיים ובעלי יתרונות יחסיים ללקוחות ולהגדיל את מספרם ואת היקף הפעילות עימם", ציין.

באחרונה חנכה פרידנזון מרכז לוגיסטי חדש (מרלו"ג), בעורף נמל אשדוד (לא הרחק ממסוף המטענים החדש לש הרכבת). המרלו"ג, שהוקם בהשקעה כוללת של 31.4 מיליון שקל, משתרע על 22 דונם וכולל מבנה בשטח של 6000 מ"ר, המאפשר אחסנה של מוצרים במידות שונים ואף אחסנת חומרים מסוכנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker