סקייליין מתקרבת לרכישת המלון בקליבלנד: בדיקות הנאותות הושלמו - המחיר ירד ל-18.6 מ' ד'

חברת הנדל"ן, הפועלת בצפון אמריקה, צפויה להשלים את ביצוע העסקה בחודש אוקטובר הקרוב ■ על פי בדיקות הנאותות, הרווח התפעולי (EBITDA) הממוצע של המלון הנרכש ב-4 השנים האחרונות עמד על כ-5 מיליון דולר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן

חברת הנדל"ן סקייליין, שבשליטת מישורים (70.3%) של גיל בלוטרייך וקבוצת הכשרת הישוב (29.7%) של עופר נמרודי, ממשיכה בהכנות לרכישת מלון רנסנס (Renaissance) בקליבלנד. החברה דיווחה הבוקר (א') כי השלימה את בדיקות הנאותות, וכי היא צפויה להשלים את ביצוע העסקה בחודש אוקטובר הקרוב. סקיילין אמורה לשלם על המלון כ-18.65 מיליון דולר, לעומת סכום של כ-20 מיליון דולר בדיווח הראשוני.

המלון הנרכש ממוקם בלב העיר קליבלנד, בכיכר המרכזית Public Square הנמצאת בימים אלו בהליכי בנייה ושדרוג. המלון בנוי על שטח כולל של כ-81 אלף מ"ר וכולל 491 חדרים, 34 אולמות כנסים וכ-300 מקומות חניה. לפי הדיווח, "למלון גישה ישירה למרכז התחבורה הציבורית, קזינו, בניין משרדים, וכן למגרשי הבייסבול, כדורסל והוקי של הקבוצות NBL,NHL ,NBA הצפון אמריקאיות. בנוסף לכך, המלון נמצא במרחק הליכה קצר לאולמי הקונגרסים החדשים".

יו"ר סקייליין, גיל בלוטרייך

משנת 2007 הושקעו בהשבחת המלון מעל 20 מיליון דולר. במסגרת הדיווח ציינה סקייליין כי בהתאם לנתונים הכספיים שהתקבלו במהלך בדיקת נאותות, הרווח התפעולי הממוצע של המלון (EBITDA) ב-4 השנים האחרונות עמד על כ-5 מיליון דולר. החברה ציינה כי כבר העמידה מקדמה של 1.5 מיליון דולר בעסקה; וכן שבכוונת לממן חלק מהתשלום הכולל באמצעות מימון חיצוני, כנראה הלוואה בנקאית.

סקייליין הונפקה בבורסה בתל אביב בשנה שעברה לפי שווי של 560 מיליון שקל. מאז הספיקה מניית החברה לרדת ב-35% ושווי השוק של החברה ירד לכ-367 מיליון שקל. החברה, שאינה רושמה בישראל, עוסקת בייזום ופיתוח נדל"ן, ניהול מלונות ואתרי נופש, ונדל"ן מניב בצפון אמריקה. מלבד המלון הנרכש, החברה מחזיקה מלון נוסף במרכז העיר קליבלנד (Hyatt Regency Arcade) המכיל כ- 300 חדרים, שטחים מסחריים וחדרי ישיבות.

ברבעון הראשון של 2015 רשמה סקייליין גידול של 32% בהכנסות, שהסתכמו ב-78 מיליון שקל. ואולם החברה רשמה הפסד שנתי של 2.5 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 4 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker