סודהסטרים פירסמה דו"חות מאכזבים - ושווי השוק שלה ירד מתחת לשווי ההנפקה

החברה דיווחה על ירידה בכל הפרמטרים הכלכליים: ההכנסות ירדו ב-28% והרווח הנקי הסתכם ב-3.5 מיליון דולר לעומת 9.2 מיליון דולר ברבעון המקביל ■ נרשמה עלייה של 7% במכירות מילויי הגז

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

סיפור ההצלחה של סודהסטרים הופך לאט לאט לסיפור עצוב: החברה שנרכשה על ידי קרן הפרייווט אקוויטי פורטיסימו של יובל כהן, לפי שווי של 6 מיליון דולר בלבד - הונפקה ב-2010 לפי מחיר של 370 מיליון דולר ונגעה בשווי שיא של כ-1.6 מיליארד דולר - ירדה היום (ד') אל מתחת לשווי ההנפקה בעקבות דו"חות מאכזבים.

סודהסטרים, שנסחרת כיום לפי שווי של 360 מיליון דולר ועוסקת בייצור מערכות ביתיות להכנת מים מוגזים בטעמים, דיווחה על ירידה של 28% בהכנסות ל-101.7 מיליון דולר בלבד. זאת בהשוואה ל-141.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. חלק מהירידה נובע מהיחלשות של סל מטבעות אל מול הדולר.

צילום: AP

ההכנסות באמריקה קטנו ב-44% ל-23.1 מיליון דולר, לעומת 40.9 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההכנסות המתואמות במערב אירופה קטנו ב-16% ל-65.1 מיליון דולר לעומת 77.7 מיליון דולר ברבעון אשתקד.

ההכנסות המתואמות באסיה פסיפיק קטנו ב-26% ל-9.1 מיליון דולר, לעומת 12.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההכנסות המתואמות במרכז ומזרח אירופה, המזרח התיכון ואפריקה קטנו ב-58% ל-4.4 מיליון דולר, לעומת 10.4 מיליון דולר ברבעון אשתקד.

הרווח התפעולי ירד ל-4.5 מיליון דולר בהשוואה ל-11.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי הסתכם ב-3.5 מיליון דולר בלבד, בהשוואה ל-9.2 מיליון דולר ברבעון אשתקד.

נקודת האור היחידה בדו"חות היא עלייה של 7% במכירות מילויי הגז ביחידות לשיא בהיקף של 6.9 מיליון יחידות, המהווה אינדיקציה לכך שמי שרכש את המכשיר של סודהסטרים נשאר לקוח נאמן.

"תוצאות החברה במחצית הראשונה של השנה מאפילות על איתנותה המתמשכת בשווקי מפתח, לרבות גרמניה, שוויץ ואוסטריה", ציין דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים, עם פרסום התוצאות הכספיות. "אנו מתקדמים בביטחה לקראת מיצובה מחדש של החברה כמותג טבעי ובריא יותר, וקו הטעמים החדש מושק כעת במספר שווקים לרבות ארה"ב, ישראל, יפן ואנגליה. אנו משוכנעים כי האסטרטגיה החדשה וקו המוצרים החדש מהווים תשתית איתנה לצמיחה משמעותית בשנים הקרובות".

קריאות לחרם מאקטיביסטים פלסטיניים

סודהסטרים סובלת במשך תקופה מחרם של אקטיביסטים פלסטיניים, בעיקר עקב מיקומו של מפעל החברה במישור אדומים, שגורם לקריאות לחרם על מוצריה. בעקבות כך, סודהסטרים הקימה מפעל חדש בלהבים שבנגב שגרם לירידה ביתרות המזומנים שלה שהסתכמו ב-33.4 מיליון דולר, לעומת 46.9 מיליון דולר בתום 2014.

פעילות החברה בשטחים גררה בתחילת 2014 ביקורת גם כלפי הפרזנטורית הבינלאומית, השחקנית סקרלט ג'והנסון, ואולם זו סירבה לפרוש מהתפקיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום