נתי אברהמי ימונה למנכ"ל החדש של טלדור

אברהמי עובר לתפקיד החדש לאחר שכיהן כמנכ"ל בקבוצת יעל תוכנה המתחרה ■ אריה רימיני, המנכ"ל היוצא, עוזב לטקסס כשותף בסטארט-אפ Grid4C, כשנה לאחר שנחשפה שערוריית הדיווח החשבונאי בטלדור

שלי אפלברג
שלי אפלברג

נתי אברהמי ימונה למנכ"ל טלדור ויחליף את אריה רימיני, המנכ"ל היוצא. חברת טלדור, ספקית פתרונות עסקיים וטכנולוגיים בתחומי התוכנה, החומרה ומיקור חוץ, נפרדת מרמיני שעוזב לטקסס כשותף בחברת הסטארט אפ Grid4C, כשנה לאחר שנחשפה שערוריית הדיווח החשבונאי בטלדור.

רימיני כיהן כמנכ"ל בטלדור במשך עשור, כאשר במהלך כהונתו אירעה טעות מביכה בדו"חותיה הכספיים של החברה ובמשך שבע שנים משרד רוה"ח המבקר ארנסט & יאנג קוסט פורר גבאי לא מצא בדו"חות הכספיים של החברה פגם, שהצטבר לטעות בשווי 49 מיליון שקל. הטעות השפיעה על ההון העצמי של החברה כך שנחתך בשליש באותה העת, על ההון החוזר שלה ועל הרווח המדווח.

נתי אברהמי, מנכ"ל טלדור
נתי אברהמי, מנכ"ל טלדורצילום: עופר וקנין

עזיבתו של רימיני מגיעה לאחר תהליך בוררות שערך עם החברה לגבי החזר מענקים שקיבל. טלדור דרשה מהדירקטורים והמנכ"ל להחזיר גמול עודף שקיבל, ובבוררות נקבע כי רימיני צריך להחזיר לחברה 176 אלף שקל.

המנכ"ל הנכנס אברהמי, שכיהן כמנכ"ל קבוצת יעל בשנים 1999-2006, יידרש לשקם את היחסים מול משקיעי החברה והמוסדיים, כמו בית ההשקעות ילין לפידות, אשר הגישו תביעה ייצוגית על סך 28 מיליון שקל בגין אחריות החברה ומנהליה לדיווח השגוי. תיק החקירה בפרשה הועבר כבר מהרשות לניירות ערך לפרקליטות אשר תידרש לגבש החלטה בדבר הגשת כתב אישום בתיק.

מנכ"ל טלדור, אריה רימיני
אריה רמיני, המנכ"ל היוצאצילום: דן קינן

יו"ר טלדור, ברק דותן, אמר היום כי "נתי אברהמי הוא האדם הנכון להוביל את טלדור בשנים הקרובות ולהמשיך את התנופה בה נמצאת החברה. הוא מביא איתו ניסיון רחב, יכולות והיכרות עם האתגרים איתם מתמודדת החברה בשוק ה-IT בישראל".

הכנסות טלדור ירדו ב-1% ברבעון הראשון של 2015 והסתכמו ב-193 מיליון שקל, אך עם זאת, הרווחיות של טלדור גדלה. הרווח התפעולי של החברה גדל פי שלושה והסתכם ב-10.4 מיליון שקל, והרווח הנקי הסתכם ב-6 מיליון שקל לעומת רווח של 441 אלף שקל ברבעון הראשון של 2014. כיום נסחרת טלדור לפי שווי של  204 מיליון שקל לאחר שהמניה זינקה ב-168% מתחילת השנה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker