וואן תובעת את בבילון בסכום של 6.2 מיליון ש': "הפרה את הסכם ההפצה"

חברת וואן שרותי תוכנה טוענת כי בבילון מנעה ממנה מכירת מוצרי בבילון למרות ההסכם בין הצדדים

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

שלושה שבועות לאחר שמייסד בבילון אמנון עובדיה דרש לבטל עסקה שביצע עם החברה, בבילון מתמודדת עם טענות נוספות נגדה, הפעם מצד וואן שירותי תוכנה. וואן הגישה תביעה נגד בבילון, שבשליטת נעם לניר, בסכום של 6.2 מיליון שקל. בתביעה נטען כי בבילון הפרה את הסכם ההפצה בין הצדדים.

וואן, חברה פרטית שבבעלות וואן טכנולוגיות, טוענת בכתב התביעה כי בסוף 2013 חתמה עם בבילון על הסכם הפצה לשלוש שנים למוצרי אחזור מידע ותוכנות תרגום. בין היתר, נקבע בהסכם כי אם בסוף התקופה תישאר וואן עם מלאי מוצרים, היא זכאית למכור אותם בתוך שנה ובבילון תעשה כמיטב יכולתה לסייע לה בכך. בסוף התקופה אכן נשארו לוואן מלאי מוצרים שמחירם הכולל ללקוחות הוא 5.3 מיליון שקל. וואן ציינה גם כי "בשנת 2013 חלה ירידה במכירות, בין היתר, בשל בעיות ופגמים שונים אשר התגלו במוצרי בבילון, אשר גרמו לחוסר שביעות רצון אצל לקוחות וואן, והביאו לביטול עסקות ולאי ביצוע הזמנות חדשות".

נעם לניר
נעם לנירצילום: מוטי מילרוד

וואן הוסיפה כי בתחילת 2014 קיבלה הזמנות ממספר לקוחות למוצרי בבילון, אך בבילון מנעה את אספקת המוצר ללקוחות באמצעות עיכוב "מפתחות רישוי". "בבילון גרמה לוואן גם להפר את התחייבויות, הן כלפי לקוחות, שהעבירו אליה הזמנות למוצרים, והן כלפי ספקי המשנה שלה, מולם התחייבה וואן", נכתב בכתב התביעה.

לפי וואן, החברה ניהלה משא ומתן ממושך עם חברת בבילון כדי להימנע מפניה לבית המשפט, אך לטענתה בבילון ניצלה את תום הלב שלה ומכרה בזמן המשא ומתן את פעילות התרגום לעובדיה. וואן הסבירה כי בבילון שלחה לה מכתב בו נכתב: "וואן אינה זכאית כלל למכור את המלאי, שכן תוצאות השיווק העלובות של וואן במהלך תקופת ההסכם (כמעט אפס לקוחות חדשים) מהווה מבחינת בבילון הפרה חמורה של הסכם". בנוגע לטענה זו ציינה וואן כי עמדה בכל ההתחייבויות בהסכם, בהן רכישה של מוצרים ב-750 אלף דולר בשנה.

בבילון מסרה בתגובה כי "החברה לומדת את התביעה ובשלב זה איננה יכולה להעריך את סיכוייה והשפעותיה".

לפני מספר חודשים הפכה בבילון להיות קרן השקעות. החברה, שנשארה כמעט בלי פעילות, אך עם סכום של 120 מיליון שקל בקופת המזומנים, הודיעה כי תשתמש בכסף כדי להשקיע בחברות בארץ ובעולם הפועלות בתחום המדיה הדיגיטלית, בעיקר בכאלו המתמקדות בתחום המובייל.

בבילון מתמודדת באחרונה גם עם טענות מצד מייסד החברה אמנון עובדיה, שטוען כי החברה הטעתה אותו והציגה לו מצגי שווא במועד העסקה בספטמבר 2014. עובדיה היה מי שייסד את בבילון ובהמשך מכר את השליטה בה לנועם לניר. כעבור מספר שנים רכש בחזרה מבבילון את פעילות התרגום שלה תמורת 2.5 מיליון דולר, וכעת הוא מבקש לבטל את העסקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker