חברות התשתיות קוסמות למשקיעים: שפיר הנדסה גייסה 382 מ' ש' בהנפקת אג"ח

שפיר תשלם לבעלי האגח ריבית שנתית של 3.35%; החברה מעורבת, בין היתר, בהקמת נמל חיפה החדש ומנהרות הרכבת המהירה לירושלים

שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת התשתית שפיר הנדסה גייסה 382 מיליון שקל בהנפקת אג"ח ראשונה בבורסה. הביקוש לאגרות החוב של החברה היה גבוה והסתכם במיליארד שקל, ככל הנראה בשל תנופת התשתיות בישראל.

שפיר, הנשלטת על ידי משפחת שפירא מעורבת היום בפרויקטי תשתית ונדל"ן שונים. החברה הקימה את הנתיב המהיר לתל אביב, כנסת ישראל וחניונים בירושלים ובתל אביב. כמו כן כיום היא מקימה את קווי חלוקת הגז הטבעי באזור המרכז ובאזור חדרה והעמקים. וממשיכה להאריך את החלק הצפוני של כביש האגרה 6 שעדיין נמצא בשלבי בנייה.

המרינה בתל אביב - פרויקט של שפיר הנדסה
פרויקט של שפיר הנדסהצילום: רודי אלמוג

כמו כן, נהנת החברה מתנופת בניית התשתיות המתחוללת בישראל ומעורבת בהקמת נמל חיפה החדש, מנהרות הרכבת המהירה לירושלים מחלף רעננה צפון כביש 6 וכביש 20. בתחום המגורים נמצאת שפיר בשלבי תכנון והקמה של כ-1,100 יחידות דיור ברחבי הארץ, באור יהודה, ראש העין, נתניה, מודיעין . בבעלות החברה 4 מחצבות, 3 מפעלי אספלט, 14 מפעלי בטון מבוססי טכנולוגיה מתקדמת, וכן מערך הובלה התומך בפעילות.

זוהי הנפקת אגרות החוב הראשונה של שפיר - שהגיעה לבורסה ב-2014. החברה נסחרת היום לפי שווי של 2.4 מיליארד שקל אחרי שמנייתה זינקה מאז ההנפקה ב-22% בנוסף חילקה החברה בשנה החולפת דיבידנדים ב-80 מיליון שקל.

סדרת האג"ח הינה שקלית ותעמוד לפירעון ב- 10 תשלומים אשר ישולמו למשקיעים בין השנים 2016-2025  המח"מ ( משך חיים ממוצע ) של אגרות החוב הינו  4.98 שנים, והריבית אותה נותנת האיגרת למשקיעה הינה 3.35%, לעומת 4.1% הריבית המקסימלית אשר הוצעה במכרז. הסדרה דורגה על ידי מעלות S&P בדירוג של A+ כאשר הדירוג יהיה תקף לגיוס חוב של עד 600 מיליון שקל.

הובילו את ההנפקה: פועלים אי.בי.אי, איפקס הנפקות, ברק קפיטל חיתום ואקסלנס חיתום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker