אינטק פארמה חתכה בשליש את מחיר ההנפקה וגייסה 27 מיליון דולר

ההנפקה דיללה את בעלי המניות הנוכחיים ב-44.5% אולם תאפשר לחברה להשלים את תוכניות הפיתוח שלה

יורם גביזון

הפחתה אגרסיבית של מחיר ההנפקה איפשרה לחברת אינטק פארמה לגייס 27 מיליון דולר. החברה פארמה הנפיקה 4.5 מיליון מניות במחיר של 6 דולר למניה. מחיר ההנפקה נמוך ב-18% ממחירה של המניה עם סגירת המסחר אתמול בת"א לאחר ירידה של 9.7% אתמול, בעקבות הידיעה על כישלון ניסיון ההנפקה הקודם ביום חמישי שעבר, ונמוך ב-33% מהמחיר המתוכנן של ההנפקה.

ההנפקה דיללה את בעלי המניות הנוכחיים ב-44.5% אולם תאפשר לחברה להשלים את תוכניות הפיתוח שלה. אינטק פארמה פיתחה גלולת אקורדיון שהיא מערכת נשיאה לתרופות ממרכיבים כימיים שמאושרים לשימוש בבני אדם. המערכת מקופלת לקפסולה, לאחר הגעת הקפסולה לקיבה נפרש האקורדיון ונשאר בה זמן ארוך יותר לעומת פרק הזמן שבו שוהות בקיבה תרופות רגילות.

זאב וייס

בזמן זה התרופה משתחררת באופן רציף ומבוקר בקיבה. הארכת משך הספיגה של תרופות באמצעות השהייתן בקיבה לפרקי זמן ארוכים מגבירה את יעילותן, מקטינה את מספר הפעמים שהחולה נדרש לקחת את התרופה ומפחיתה את תופעות הלוואי שלהן.

השלמת ההנפקה תאפשר לאינטק פארמה להשלים את השלב השלישי והאחרון במוצר המתקדם ביותר בצנרת הפיתוח שלה, אקורדיון לבודופה - גרסת אקורדיון לתרופה לבודופה למחלת הפרקינסון. עלות שלב זה של הניסוי מוערכת ב-30 מיליון דולר.

אינטק, שמנוהלת על ידי זאב וייס, הגיעה במאי לסיכום עם ה-FDA על מבנה הניסוי. החברה הראתה בשלב 2b של הניסויים הקליניים כי היא הצליחה להוריד ב-2.3 שעות (45%) את פרק הזמן שבו חולה פרקינסון סובל ממגבלות חמורות בתנועה.

בנוסף לכך, אינטק הקטינה את מספר המתניים היומיים של התרופה, מ-5.4 ל-4 והורידה ב-42% את פרק הזמן שבו החולה סובל מהפרעות תנועה לא רצוניות. מחלת הפרקניסון היא מחלה נוונית של מערכת העצבים המרכזית שנובעת ממותם של תאי עצב שמייצרים דופמין במוח, ובכך נפגעת היכולת התנועתית של החולה. תסמיני המחלה כוללים קישיון בשרירים, רעד בגפיים וקושי בהתחלה תנועה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker