אלשטיין עונה לטרי: אתה פועל תוך ניגוד עניינים

בסוף שבוע שעבר שלח משה טרי, נאמן כלל ביטוח, מכתב כועס לדירקטוריון אי.די.בי - היום הגיב אלשטיין

אסא ששון

בסוף שבוע שעבר שלח משה טרי, נאמן כלל ביטוח, מכתב כועס לדירקטוריון אי.די.בי, שבו הביע את מחאתו על כך שהמועד האחרון להגשת הצעות הרכש לכלל ביטוח נדחו.

היום הגיב על כך בעל השליטה בכלל, אדוארדו אלשטיין, וכתב: "לחברי דירקטוריון אי.די.בי יש גישה מוגבלת למידע על הליך מכירת כלל אחזקות, שמנוהל בעיקרו בידי הנהלת אי.די.בי, יועצים משפטיים ועל ידך. על פי המידע שנמסר לחברי דירקטוריון אי.די.בי, המועד להגשת הצעות בלתי מחייבות נקבע בתחילה ל–23 ביולי 2015. בהמשך לדרישה של כמה מציעים פוטנציאליים, מועד זה נדחה ליום 30 ביולי.

צילום: דניאל בר און

"בישיבת דירקטוריון אי.די.בי שהתקיימה ב–29 ביולי, אני וחברים נוספים בדירקטוריון אי.די.בי הופתענו ללמוד שניתנה ארכה מיוחדת וספציפית למציע פוטנציאלי אחד (קבוצת לג'נד), שאיפשרה לאותו מציע להגיש הצעה בלתי מחייבת עד ל–5 אוגוסט. ארכה זו ניתנה רק למציע פוטנציאלי זה, מבלי ליידע את המציעים הפוטנציאליים האחרים".

במכתבו מוחה אלשטיין על הרמיזות של טרי כי הדיון על החלטת הדחייה בוצע בפזיזות וכותב: "ההחלטה האמורה לא התקבלה בפזיזות. היא הוחלטה לאחר דיון ארוך, והתבססה על כמה נימוקים, ובראש ובראשונה על ההנחה שכל חברי הדירקטוריון הסכימו לה, שזה לחלוטין בלתי מתקבל על הדעת להעניק ארכות מיוחדות, או כל סוג אחר של העדפה למציע פוטנציאלי מסוים".

אלשטיין גם מאשים את טרי בניגוד עניינים:"אני סבור שבלתי מתקבל על הדעת שיועץ משפטי של ועדת הביקורת של אי.די.בי (שוני אלבק, א"ש) משמש גם כיועץ משפטי שלך. כשמצד אחד חברי ועדת הביקורת הצביעו בדירקטוריון החברה לאשר את ההחלטה לדחות את לוח הזמנים להגשת הצעות בלתי מחייבות, ומצד שני אתה שולח מכתב לדירקטוריון שבו אתה (באופן בלתי מבוסס) תוקף את אותה החלטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker