אלביט מערכות זכתה בחוזים של 10 מיליון דולר עבור מערכות להגנה עצמית למטוסים

החוזה הראשון הוא חוזה המשך ממדינה באסיה להספקת מערכות mini Music למערת מסוקי הבלקהוק של הלקוח ■ הזמנה נוספת התקבלה ממדינה באירופה שחברה בברית נאט"ו

יורם גביזון

חברת אלביט מערכות, שמנוהלת על ידי בוצי מכליס, זכתה בשני חוזים להספקת מערכות הגנה עצמית למטוסים מבוססות אינפרא אדום מולטי ספקטרלי ממשפחת ה-Music.

על פי הערכות בשוק  היקפו של כל חוזה הוא 5 מיליון דולר. החוזה הראשון הוא חוזה המשך ממדינה באסיה להספקת מערכות mini Music למערת מסוקי הבלקהוק של הלקוח. ההזמנה הנוכחית היא ההזמנה השניה שהתקבלה מלקוח זה ב-2015. הזמנה נוספת התקבלה ממדינה באירופה שחברה בברית נאט"ו להספקת מערכות C Music. שני החוזים יבוצעו במהלך 2015.

מסוק בלקהוק

אלעד אהרונסון, מנכ"ל חטיבת ה-ISTAR של אלביט מערכות, אמר שהחלטת הלקוח האסייאתי לצייד את מסוקי הבלקהוק שלו במערכות DIRCM נוספות מעידה על שביעות רצונו מההזמנה הקודמת ואילו ההזמנה של המדינה החברה בברית נאט"ו מגדילה את מספר הפלטפורמות שיצויידו במערכות DIRCM.

לדבריו, ניכר ביקוש עולמי הולך וגדל למערכות ה-DIRCM שעונות להערכתה של החברה לצרכים האסטרטגיים של לקוחותיה. אלביט מערכות זכתה כבר בחוזים ממספר לקוחות בעולם להתקנת מערכות DIRCM ממשפחת ה-Music כולל התוכנית הלאומית של מדינת ישראל להגנה על צי המטוסים האזרחיים של אל על, ישראייר וארקיע למטוסים כמו בואינד 747, 737, 767, 777 ומטוסי האיירבאס A 320, וכן מטוסי חיל האוויר האיטלקי C130J ,C27J, ו-CSAR AW101, מטוס ה-KC 390 של חברת Embraer וחיל האוויר הברזילאי, מטוסי איירבאס A400 של חיל האוויר הגרמני, מסוקים של אנשי עסקים.

מערכת DIRCM שמשווקות תחת השם המסחרי Music ו C Music היא משפחה של מערכות שמבוססות על מערכת הדמיה תרמית שמשמשת בדרך כלל לראיית לילה. מערכת ההדמיה התרמית שמותקנת על צריח בקוטר של 34 ס"מ ובמשקל של 57 ק"ג בגחון המטוס, כוללת מצלמת הרכשה תרמית שמזהה את השיגור של טיל כתף באמצעות טכנולוגית אינפרא אדום של חברת אלישרא, עוקבת אחרי הטיל עד שמתקרב למטוס ואז משגרת על ראש הביות של הטיל לייזר בהספק גבוה שמסנוור את ראש הביות ומסיט אותו ממסלולו.

המערכת מחייבת רמות דיוק גבוהות שיאפשרו לפגוע באמצעות אלומת לייזר שרוחבה סנטימטרים בודדים בראש ביות שרוחבה 15-10 ס"מ המונח על טיל שמהירותו 1,500 ק"מ -לשעה . חסם טכנולוגי זה הוא הגורם העיקרי לכך שהמתחרה היחיד של החברה בתחום זה היא חברת Northrop Grumman האמריקאית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker