ג'ובוקיט של דן חלוץ מזנקת ב-50% בעקבות הסכם עם יאהו

ההסכם הוא לפרסום של אתר אינטרנט שבבעלות חברה בת של ג'ובוקיט ■ חלוץ, שמכהן כיו"ר חברת ג'ובוקיט הקטנה, נתן לה הלוואה בסוף אפריל בהיקף של 81 אלף שקל

עמרי זרחוביץ'

מניית חברת ג'ובוקיט החזקות הקטנה מזנקת ב-50% לאחר שהודיעה על הסכם עם חברת יאהו. ג'ובוקיט, שנסחרת לפי שווי של 14 מיליון שקל, מוכרת בעיקר בגלל היו"ר שלה בשנתיים האחרונות, הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ. מחזור המסחר עומד על 4 מיליון שקל, לעומת מחזור ממוצע של 220 אלף שקל בחודש האחרון.

ג'ובוקיט עוסקת בפיתוח והפעלת טכנולוגיות אינטרנט בתחום משאבי אנוש באמצעות חברה בת בשם ג'ובוקיט טכנולוגיות. לפני רכשה החברה את Viumbe LLC, שבבעלותה שלושה אתרי אינטרנט בתחום שיתוף תוכן ו-וידיאו. הבוקר דיווחה החברה כי Viumbe חתמה על הסכם למסחור פרסום של יאהו. ההסכם יחול על אתר Ebaumsworld.com, אתר של סרטונים ותמונות מצחיקים, ועל האפליקציה שלו למובייל. לפי ג'ובוקיט, ההסכם עם יאהו מהווה הסכם אסטרטגי עבור החברה, וצפוי להיות לו השפעה חיובית על הכנסותיה, אך היא לא פירסמה הערכות נוספות.

דן חלוץצילום: שרון בוקוב

ברבעון הראשון של השנה הסתכמו הכנסות החברה ב-605 אלף דולר. ברבעון המקביל ב-2014 לא היו לחברה הכנסות כלל, אך בשנה שעברה כולה עמדו הכנסותיה על כ-2 מיליון דולר. החברה הפסידה כ-170 אלף דולר ברבעון הראשון, לעומת 230 אלף דולר ברבעון המקביל.

בעל המניות העיקרי בחברה (23%) הוא אריק פילסטיין, שמכהן גם כמנכ"ל החברה. בעלי מניות נוספים הם יורשי שלמה שמלצר ז"ל, שמחזיקים ב-5.3%, ורפי שקולניק שמחזיק כ-2.3%. חלוץ מחזיק ב-0.6% ממניות החברה. באפריל קיבלה החברה הלוואות פרטיות בסך 201 אלף שקל מחלוץ (81 אלף שקל), פילסטיין (60 אלף שקל) ושקולניק (60 אלף שקל). ההלוואות שימשו לפרעון הלוואת גישור שלקחה החברה. ההלוואות אותן לקחה הן ללא הגבלת זמן והן נושאות ריבית שנתית של 4.07%.

חלוץ היה בעבר יו"ר של מספר חברות, בהן סטרלינג מקבוצת אי.די.בי, שנמכרה לפנסוניק תמורת 13 מיליון דולר לפני ארבע שנים. סטרלינג הפסידה עד המכירה 200 מיליון שקל. חלוץ התפטר כשנה וחצי לפני המכירה לאחר שלוש שנים בתפקיד, בהן צנחה המניה ב-70%. תפקיד נוסף אותו מילא חלוץ היה מנכ"ל חברת קמור, יבואנית ומשווקת כלי הרכב של ב.מ.וו בישראל ובבולגריה. גם בתפקיד זה כיהן חלוץ כשלוש שנים, עד ספטמבר 2010, ומניית החברה איבדה 40% בתקופה זו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker