אינטק דחתה למחר את שלב התמחור בהנפקתה בנאסד"ק

החברה שפיתחה גלולת אקורדיון בין השאר לטיפול במחלת פרקינסון עשויה להידרש להנפיקה בהנחה משמעותית ביחס למחירה בבורסה בת"א כדי לשפר את האטרקטיביות של ההנפקה לקרנות מתמחות בתחום הפארמה

יורם גביזון

חברת אינטק פארמה, שמשביחה תרופות על בסיס טכנולוגיה מוגנת פטנט, נאלצה לדחות את שלב הפרייסינג בהנפקתה בנאסד"ק. החברה תיכננה להנפיק 4.5 מיליון מניות חדשות ולבצע את הפרייסינג ביום חמישי האחרון, ואולם נראה שהיקף הביקושים וזהות המשקיעים הפוטנציאליים לא תאמו את ציפיותיה והיא העדיפה לדחות את שלב הפרייסינג למחר (יום ב') כדי לנסות ולשכנע קרנות השקעה גדולות בתחום הפארמה להשתתף בהנפקה.

מניית אינטק פארמה נסחרת כיום במחיר של 33.89 שקל (9 דולר) בבורסה בתל אביב, כך שהתכנון המקורי של אינטק היה לגייס 40 מיליון דולר. היות שאינטק נסחרת כיום בשווי שוק של 50 מיליון דולר, אם יושלם הגיוס הנוכחי הוא צפוי לדלל את אחזקת בעלי המניות הנוכחיים ב-45%. על פי הערכות, אם אינטק מעוניינת לצרף קרנות גדולות המתמחות בפארמה להנפקה, יהיה עליה להנפיק את מניותיה בנאסד"ק בהנחה לא זניחה בהשוואה למחירם בבורסה בתל אביב.

גלולת אקורדיון
גלולת אקורדיון

אינטק פארמה פיתחה גלולת אקורדיון שהיא מערכת נשיאה לתרופות ממרכיבים כימיים שמאושרים לשימוש בבני אדם. המערכת מקופלת לקפסולה, לאחר הגעת הקפסולה לקיבה נפרש האקורדיון ונשאר בה זמן ארוך יותר לעומת פרק הזמן שבו שוהות בקיבה תרופות רגילות. בזמן זה התרופה משתחררת באופן רציף ומבוקר בקיבה. הארכת משך הספיגה של תרופות באמצעות השהייתן בקיבה לפרקי זמן ארוכים מגבירה את יעילותן, מקטינה את מספר הפעמים שהחולה נדרש לקחת את התרופה ומפחיתה את תופעות הלוואי שלהן.

השלמת ההנפקה תאפשר לאינטק פארמה להשלים את השלב השלישי והאחרון במוצר המתקדם ביותר בצנרת הפיתוח שלה, אקורדיון לבודופה - גרסת אקורדיון לתרופה לבודופה למחלת הפרקינסון. עלות שלב זה של הניסוי מוערכת ב–30 מיליון דולר. אינטק, שמנוהלת על ידי זאב וייס, הגיעה במאי לסיכום עם ה-FDA על מבנה הניסוי. החברה הראתה בשלב 2b של הניסויים הקליניים כי היא הצליחה להוריד ב-2.3 שעות (45%) את פרק הזמן שבו חולה פרקינסון סובל ממגבלות חמורות בתנועה.

בנוסף לכך, אינטק הקטינה את מספר המתניים היומיים של התרופה, מ-5.4 ל-4 והורידה ב-42% את פרק הזמן שבו החולה סובל מהפרעות תנועה לא רצוניות. מחלת הפרקניסון היא מחלה נוונית של מערכת העצבים המרכזית שנובעת ממותם של תאי עצב שמייצרים דופמין במוח, ובכך נפגעת היכולת התנועתית של החולה. תסמיני המחלה כוללים קישיון בשרירים, רעד בגפיים וקושי בהתחלה תנועה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker