טבע תשלם ליו"ר גמול שנתי של 945 אלף דולר ותעלה ב-10% את שכרו של ויגודמן

בעלי המניות שיתכנסו ב-3 בספטמבר יתבקשו לאשר שלושה חברי דירקטוריון חדשים - ומענק של 237 אלף דולר לארז ויגודמן בגין התפנית המהירה בעסקיה של החברה

יורם גביזון

חברת טבע מבקשת להעלות את שכרו של ארז ויגודמן, מנכ"ל החברה, ב-10% - כך שיקבל רטרואקטיבית עד לינואר 2015 שכר חודשי של 115 אלף דולר (439 אלף שקל). כך עולה מכתב הזימון לאסיפה הכללית של בעלי המניות, שתתקיים ב-3 בספטמבר 2015. דירקטוריון טבע ממליץ גם לאשר לויגודמן מענק מיוחד של 237 אלף דולר בגין הישגיו ב-2014, כולל התפנית המהירה בעסקיה של  החברה ו"יצירת בסיס איתן שיניב לטבע צמיחה רווחית בת-קיימא". ועדת התגמול הזכירה, בין השאר, את חיזוק מעמדה המוביל של טבע בשוק הגנריקה, צמצום התמקדותה לתחומי ליבה טיפוליים בתרופות מקור, ניהול מחזור החיים של מוצרי ליבה, וגידול משמעותי בתזרים המזומנים והצגת תוצאות פיננסיות חזקות.

בנוסף, יתבקשו בעלי המניות לאשר לראשונה את תנאי העסקתו של היו"ר, פרופסור יצחק פטרבורג, שמונה לתפקידו בנובמבר 2014. פטרבורג יקבל החל ממועד קיום האסיפה גמול שנתי של 945 אלף דולר, שיורכב משכר שנתי של 567 אלף דולר וממניות חסומות בסך 378 אלף דולר לשנה. בנוסף, פטרבורג יקבל את החלק היחסי של גמול שנתי בסך 900 אלף דולר על התקופה שבין מינויו לתפקידו ועד למועד קיום האסיפה.

ארז ויגודמןצילום: ראובן קפוצ'ינסקי

טבע הודיעה על שינוי מתוכנן בהרכב הדירקטוריון, בכפוף לאישור בעלי המניות וברוח ההיענות לתביעות להשבחת הדירקטוריון שנשמעו לראשונה מהמשקיע האקטיביסט בני לנדא. לפיכך יירד מספר חברי דירקטוריון טבע ל-13, כאשר 12 מהם יהיו דירקטורים עצמאיים, על פי כללי בורסת ניו יורק שבה נסחרת טבע.

הדירקטוריון ממליץ להאריך את כהונתם של הדירקטורים רוג'ר אברבנאל וגליה מאור עד לאסיפה הכללית של 2018. זאת, לצד ההמלצה לאישור חברותם של שלושה מועמדים חדשים לכהונה במועצת המנהלים של החברה: רוזמרי קריין, שהיתה בעברה, בין השאר, יו"ר קבוצת המוצרים ללא מרשם רופא ותוספי המזון של ג'ונסון אנד ג'ונסון, ומילאה תפקידים בבריסטול מיירס סקוויב; וכן את מועמדותו של ג'רלד ליברמן, ששימש בעבר בתפקידים שונים במוסדות פיננסיים כמו סיטי, קרן פידליטי, סנפורד ברנסטיין, והיה דירקטור בחברת פורסט שנרכשה ב-2014 על ידי אקטוויס. המועמדת החדשה השלישית לכהונת דירקטורית היא גבריאל גרין זלצברגר, שמכהנת כשותפה ומנהלת השקעות ב-Rustic Canyon/Fontis Partners. פרופסור ריצ'רד לרנר, דן פרופר ופרופסור אליהו מאני יסיימו את כהונתם כדירקטורים.

טבע מבקשת לשנות את שיטת התגמול לדירקטורים. התגמול השנתי, שהיה בעבר 190 אלף דולר לשנה, ירד ל-160 אלף דולר לשנה. ואולם, כל דירקטור יהיה זכאי למניות חסומות בשווי הוגן של 130 אלף דולר וכן לתשלום שנתי של 20 אלף דולר על חברות בוועדת הביקורת, 15 אלף דולר על חברות בוועדת תגמול וגמול שנתי של 10,000 דולר על חברות בכל ועדת דירקטוריון אחרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker