אסא ששון

"הרווחים בביטוחי המנהלים עם מקדם מובטח מאפשרים לנו לקלוט היום מבוטחים בביטוחי מנהלים עם מקדם מובטח, בדמי ניהול נמוכים יותר, ועדיין להישאר עם רווח מספק" - כך אמרה היום (ה') אתי אלישקוב, מנכ"לית הכשרה ביטוח.

אלישקוב אמרה את הדברים לאחר שאמש פירסמה המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, טיוטת חוזר שמאפשרת לחוסכים בביטוחי מנהלים לנייד את הביטוח שלהם מחברה אחת לשנייה.

אתי אלישקוב
אתי אלישקוב

מבחינת אלישקוב, ניוד ביטוחי המנהלים הוא דלק להמשך צמיחת החברה בתחום זה. לאחר שלפני שנתיים עצר המפקח על הביטוח דאז, עודד שריג, שכיום משמש כמנכ"ל קבוצת מגדל, את ניוד ביטוחי המנהלים - הצליחה אלישקוב להגדיל ב-40% את הגיוסים לביטוח המנהלים החדש שלה, מגן עתיד. "צמחנו בביטוחי המנהלים (מגן עתיד; א"ש) בלי מקדם קצבה ב-40%, בעוד שבתחום זה החברות האחרות ירדו. וזה בביטוח מנהלים בלי הבטחת מקדם. תאר לך מה יקרה עכשיו", היא הוסיפה.

עצירת ניוד ביטוחי המנהלים על ידי שריג יצר כלא של 236 מיליארד שקל וזרם הכנסות מובטח של 4.7 מיליארד שקל לחמש חברות הביטוח הגדולות. ניוד ביטוחי המנהלים מאיים על חלק מהנכסים הללו. ההערכות הן כי ביטוחי מנהלים עם מקדם קצבה מובטח של 190 ומעלה יהיו הכדאיים ביותר לניוד. מדובר בסכום של כ-115 מיליארד שקל - כלומר כ-48.7% מביטוחי המנהלים עונים להגדרה של כדאיות הניוד לחברה אחרת תמורת דמי ניהול נמוכים.

אלישקוב הוסיפה כי "הניוד יוצר סיכון אקטוארי לחברת הביטוח. את הסיכון הזה צריך לגלם, אבל צריך גם לאפשר לשוק להיות משוכלל ולא לכלוא את המבוטח בחברת ביטוח מסוימת. נערכנו כבר לניוד ולקליטת הלקוחות". לדבריה, "הכשרה היתה הראשונה שלאחר עצירת הניוד פנתה לפיקוח על הביטוח בדרישה לאפשר ניוד. יש לנו צוותי ניוד של עובדים מקצועיים שיודעים לתת מענה גם לסוכנים וגם ללקוחות על מנת שיבצעו את הניוד בצורה הטובה ביותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker