מעלות הורידה את דירוג פרטנר: "לא צופים התמתנות של התחרות בטווח הקרוב"

הדירוג של פרטנר הורד מ-AA ל-A+ ■ מעלות: אנו מניחים כי נמשיך לראות המשך שחיקה במדדים התפעוליים

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

חברת הדירוג מעלות S&P הורידה את דירוג האשראי של חברת פרטנר מדירוג של -AA ל-A+ עם תחזית יציבה בגלל מה שהם מכנים שחיקה מתמשכת בפרופיל העסקי.

מניית פרטנר דווקא נהנית בשבועות האחרונים ממומנטום חיובי, בדומה לשאר חברות התקשורת, והמניה שלה זינקה ב-60% מתחילת החודש. זאת, על רקע שני הסכמי מיזוג בשוק הסלולר שבוצעו האחרונה: פלאפון רכשה את יופון וסלקום את הום סלולר. בשוק ההון יש תפיסה לפיה התחרות בשוק הסלולר הולכת להצטמצם לאור המיזוגים בענף.

סניף של פרטנר בירושלים, השבועצילום: אי־אף־פי

ואולם מעלות מצננת את ההתלהבות, ובהסברים שהיא נתנה להורדת הדירוג נכתב: "אנו לא רואים התמתנות של רמת התחרות בשוק התקשורת בטווח הקרוב ולכן תרחיש הבסיס שלנו מניח המשך שחיקה במדדים התפעוליים שעשוי להוביל לשחיקה ברווחיות התפעולית העתידית". במעלות ציינו כי פרטנר הציגה ירידה עקבית בהכנסה הממוצעת מלקוח – מ-111 שקל ב-2011 ל-69 שקל ברבעון הראשון של 2015.

במעלות מעריכים כי פוטנציאל ההתייעלות העתידי של פרטנר מוגבל, והם מבססים את הערכתם על התמתנות קצב ההתייעלות בשנתיים האחרונות. פרטנר הורידה את מספר העובדים שלה מ-8,600 ב-2011 ל-3,500 בסוף חודש מארס השנה.

מעלות קבעה תחזית יציבה בעקבות הערכתה כי החברה תשמור על מדיניות הפיננסית להקטנת המינוף ולניהול שמרני של נזילות. במעלות הוסיפו כי ההסכמה שחתמה פרטנר מול חברת אורנג' העולמית, במסגרתו היא צפויה לקבל סכום של 40 מיליון יורו, ישמש בחלקו לעלויות שיווק ופרסום, ולהערכתם אינו צפוי להשפיע מהותית על הפרופיל הפיננסי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker