רכישה תשיעית לפרוטרום מתחילת 2015: תשלם 6 מיליון דולר עבור סקנדיה האמריקאית

אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום: רכישת סקנדיה תחזק את נוכחותה של החברה בפלורידה שהיא אחד ממרכזי ההדרים העולמי

יורם גביזון

פרוטרום, אחת מ-10 החברות הגדולות בעולם בתחום הטעמים וחומרי הגלם, השלימה רכישת תשיעית מתחילת 2015. פרוטרום שמנוהלת על ידי אורי יהודאי, רכשה את הבעלות המלאה בחברת Scandia Citrus מפלורידה שמתמחה במחקר ופיתוח ייצור שיווק ומכירה של פתרונות ייחודיים בתחום ההדרים ללקוחות גלובליים מובילים בשוקי הטעם, המזון והמשקאות תמורת 6 מיליון דולר.

מכירותיה של סקנדיה סיטרוס הסתכמו ב-8 מיליון דולר ב-2014. רכישה זו מצטרפת לרכישת ב-2014 של CitraSource, שמתמחה גם היא בתחום ההדרים ושמפעלה ומעבדות הפיתוח שלה ממוקמות גם הן בפלורידה סמוך לאלו של סקנדיה. פרוטרום מעריכה שהשילוב בין מאגר הלקוחות שלה לבין הידע של סקנדיה בתחום ההדרים, יכולות המחקר והפיתוח שלה והטכנולוגית הייחודית של זיקוק מולקולרי של שמני אתר הדרים יחזקו את מרכז המצויינות שמקימה פרוטרום בפלורידה בתחום ההדרים ויאפשרו לה לספק ללקוחותיה מוצרים חדשניים בעלי ערך מוסף ממקורות גידול והספקה ייחודיים.

אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום, אמר שיכולות השליטה במקורות חומרי הגלם שהביאה לפרוטרום חברת CitraSource יתחזקו בעקבות רכישת סקנדיה ותסייע לחברה לבסס את מעמדה המוביל בשוק ההדרים. לדבריו, רכישת סקנדיה מביאה לחברה יכולות מו"פ מתקדמות, טכנולוגיה ייחודית ויכולות רכש גלובליות בעיקר בצפון מרכז ובדרום אמריקה וצוות הנהלה מוביל ומנוסה שיחזק את נוכחותה של החברה בפלורידה שהיא אחד ממרכזי ההדרים העולמי. פרוטרום רכשה עד היום 9 חברות בהשקעה כוללת של 136 מיליון דולר. מכירותיהן של 9 החברות שנרכשו מתחילת 2015 הסתכמו ב-2014 ב-115 מיליון דולר.

מנכ"ל פרוטרום, אורי יהודאי
מנכ"ל פרוטרום, אורי יהודאיצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker