הבורסה ננעלה בשיא: ת"א 25 עלה ב-0.4% ל-1,717 נק'; לייבפרסון ירדה 7%

מדיי התל בונד הצמודים איבדו 0.39%-0.37% ■ אג"ח שקלית של ממשלת ישראל ל-10 שנים שחר ירדה ב-0.6%, והתשואה עליה עלתה ל-2.38% ■ הדולר התחזק ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.7820 שקלים

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

המסחר בבורסת תל אביב התנהל היום (ד') במגמה חיובית, והבורסה שוב שברה שיאים, בהמשך לעליות השערים הערב בוול סטריט. מניות הגז עברו לעליות, עלאח ששר האנרגיה יובל שטייניץ הצהיר כי יביא את מתווה הג לאישור הכנסת באוגוסט. האג"ח הקונצרניות והממשלתיות נסחרו בנטייה לירידות שערים.

ת"א 25
ת"א 100
ת"א נדל"ן
מדד הבנקים

ת"א 25 עלה ב-0.4% לשיא חדש של 1,717 נקודות. ת"א 100 הוסיף שיעור דומה. מדד הבנקים עלה ב-0.35%, ומדד הנדל"ן נחלש ב-0.7%. לאחר העליות החדות בימים האחרונים, מדד התקשורת עלה ב-0.25% בלבד. מדד הנפט והגז עלה ב-1%. מחזור המסחר היומי הסתכם בכ-1.2 מיליארד שקל.

בלטה במסחר מניית לייבפרסון שצנחה בכ-7%. החברה אמורה לפרסם היום בלילה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני. אלון רבוע כחול ירדה ב-3% נוספים על רקע הקשיים בחברה הבת מגה. קנון ירדה ב-3.4%. מניות התקשורת המשיכו לטפס גם היום - סלקום עלתה ב-1.4%, לאחר שבמהלך היום כבר הוסיפה 4.5%, ופרטנר עלתה בכ-2%.

שמואל בן אריה, מנהל השקעות ראשי ישראל בקבוצת פיוניר, אמר: "השוק עולה בעיקר בגלל חוסר אלטרנטיבות השקעה והרחבות מונטריות של בנקים מרכזיים. כל עוד קברניטי הכלכלה בעולם ימשיכו להזרים לשוק כסף וישמרו על העדר אלטרנטיבות, נראה כי המגמה החיובית תימשך.

"מניות הגז ממשיכות לרכז עניין על רקע הדחייה באישור מתווה הגז. אם אתמול היה נדמה  כי הציבור הצליח לנצח וראינו ירידה בערך מניות הגז, הרי שהיום כבר לא כל כך בטוח כי מדובר בניצחון, שכן הסיכוי לגיבוש מתווה חדש ושקוף, תוך התחשבות אמיתית בציבור נראה קלוש. חברות הגז חשובות לקברניטי הכלכלה ואיני מאמין כי יאושר מתווה אשר לא יספק את חברות הגז ויבטיח רווחים נאים לבעלי המניות. ייתכן שהנפילה האחרונה היא דווקא נקודת כניסה טובה לסקטור", הדגיש.

בגזרה הסולידית, מדדי תל בונד (20,40,60) איבדו 0.39%-0.37%. מדד תל בונד שקלי איבד 0.05%. נטייה לירידות שערים גם בגזרת האג"ח הממשלתיות. אג"ח שקלית של ממשלת ישראל ל-10 שנים מסוג שחר ירדה ב-0.6%, והתשואה עליה עלתה ל-2.38%.

בשוק המט"ח, הדולר התחזק ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.7820 שקלים. היורו טיפס ב-0.5%, ושערו היציג נקבע על 4.1844 שקלים. במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו כי "לאחר הקריסה של פתיחת השבוע, הדולר-שקל מתייצב ומתאושש קלות ומטפס לעבר 3.78. הצמד שוב נקלע לטווח של יוני-יולי בין 3.75-3.80, ואלה הם הגבולות שכרגע יגדירו האם הנסיגה מסמנת את חידושה של מגמת הירידה או שמדובר בתיקון זמני.

"האירוע שכרגע נושאים אליו בשוק את העיניים הוא החלטת הריבית של הבנק הפדרלי הערב (יום ד'). הבנק לא צפוי להעלות את הריבית, אבל בשוק גוברות ההערכות כי הבנק יעלה את הריבית כבר בספטמבר, ואם הבנק אכן יאותת שזו כוונתו הדולר צפוי להתחזק. בסופו של דבר, העלאת ריבית תהווה תמריץ עבור משקיעים זרים לחזור ולהשקיע בנכסים דולריים, וזאת לאור הצפי לעליית התשואה. הגורם שכרגע מכביד על הדולר הוא שנאת הסיכון, בעיקר על רקע הקריסה של השוק הסיני וצניחת מחירי הסחורות, שמבריחים סוחרי מטבעות מהדולר לין היפני, הנתפס כמקלט בטוח", הוסיפו.

מניות בולטות במסחר

דלק קידוחים, אבנר, רציו וישראמקו שבו לעלות במסחר. שר האנרגיה יובל שטייניץ אמר היום כי בכוונתו להביא לאישור ממשלה בעוד 10 ימים את המתווה הרגולציה שגובש עם חברות האנרגיה, והדגיש המתווה יובא כם לכנסת כהצבעת אמון.

דלתא גליל סיימה את הרבעון השני של 2015 עם מכירות של 255.5 מיליון דולר לעומת 249.2 מיליון דולר ברבעון השני של 2015, גידול של 3% או 8% במונחי מטבע מקור. מכירות הקבוצה במחצית הראשונה של 2015 עלו בכ- 4% והסתכמו ב- 508.5 מיליון דולר לעומת 487.2 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2014, המכירות במונחי מטבע מקור עלו ב- 11% לעומת מחצית ראשונה אשתקד.

קבוצת המשביר החזקות 365 הודיעה הבוקר על פיטורי עובדים ומיזוג של 3 המטות על מנת לחסוך 30-15 מיליון שקל בשנה. החברה תאחד תחת קורת גג אחת את שלוש המטות אשר ניהלו את הקבוצה: המשביר החזקות 365 ושתי החברות הבנות: רשת המשביר לצרכן בתי ורשת בתי המרקחת ניו פארם.

פרוטרום תעשיות הודיעה על רכישת הפעילות העסקית והנכסים של Scandia Citrus LLC. מפלורידה, ארה"ב המתמחה במחקר ופיתוח, ייצור, שיווק ומכירה של פתרונות ייחודיים בתחום ההדרים ללקוחות גלובליים מובילים בשווקי הטעם והמזון והמשקאות, בתמורה לתשלום של כ- 6 מיליון דולר ארה"ב. מכירות סקנדיה ב 2014 הסתכמו בכ- 8 מיליון דולר ארה"ב. העסקה הושלמה במועד החתימה ומומנה בחוב בנקאי.

חברת ננו דיימנשן הודיעה כי קיבלה אישור על רישום ה-ADR של החברה למסחר בארה"ב. הסימבול של החדש של החברה יהיה NNDMY. עמית דרור, מנכ"ל החברה, ציין "תחילת המסחר של ה-ADR של החברה בארה"ב מאפשר לנו להציג את החברה ואת העיסוק הייחודי שלה למשקיעים זרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker