סלינגר בוועדת הכספים: המוסדיים צריכים להפריד בין עמלות סוכני הביטוח לדמי הניהול

בית ההשקעות הלמן אלדובי הודיע השבוע שהוא ההראשון לאמץ את עמדת סלינגר - הממונה על שוק ההון והביטוח, שקוראת לבטל את התמריצים לסוכני הביטוח לשווק מוצרים פנסיוניים יקרים, שמבטיחים להם עמלה גבוהה ■ ח"כ מיכל בירן: "חברות הביטוח עושות שימוש ציני בסוכנים"

עמרי זרחוביץ'

בית ההשקעות הלמן אלדובי הודיע בתחילת השבוע שקופות הגמל וקרנות הפנסיה שלו ינוהלו לפי נוסחת תגמול חדשה, שמנתקת את הקשר בין עמלות סוכני הביטוח לדמי הניהול של העמיתים. בכך מתיישר הלמן אלדובי עם עמדת הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר, דורית סלינגר, והוא בית ההשקעות הראשון שעושה זאת. סלינגר פועלת לביטול התמריץ שניתן לסוכני הביטוח למכור לעמיתים מוצרים פנסיוניים בדמי ניהול גבוהים.

אתמול התקיים דיון בעניין בוועדת הכספים, שבו התייחסה סלינגר למודל של הלמן אלדובי: "אני מצפה משאר הגופים המוסדיים לבנות מודל תגמול חדש באופן מיידי". יו"ר איגוד חברות הביטוח, מאיר שביט, אמר כי "המהלך של המפקחת יביא להעלאת דמי הניהול. אם הסוכנים משרתים את הציבור, שיגבו את הכסף מהלקוח".

רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי בית השקעות, ואיתי ברדה, מנכ"ל חברת הגמל
מנכ"ל הלמן אלדובי, רמי דרור, ומנהל הפנסיה איתי ברדב

ח"כ מיכל בירן, שיזמה את הדיון בוועדת הכספים,  אמרה ש"חברות הביטוח עושות שימוש ציני בסוכנים. המודל יוצר ניגוד עניינים בלתי אפשרי עבור הסוכן ודמי ניהול גבוהים למבוטח". מנכ"ל הלמן, רמי דרור, אמר ש"לחברות הביטוח יש אינטרס להמשיך במודל הנוכחי".

בדיון אמר רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי: "אנו מצרים על תגובות חברות הביטוח, תגובתם הינה סימפטום לאותה בעיה והיא היעדר קשב לציבור הלקוחות וקהל סוכני הביטוח בישראל. קיימת דרישה לשקיפות ולהוגנות של החברות מול הלקוחות והדבר אף יעזור להסיט את השיח על דמי הניהול ולעבור לשיח על איכות ניהול הכספים הפנסיונים וטיב השירות".

גם נשיא לשכת סוכני הביטוח, אריה אברמוביץ, נכח בדיון ואמר כי "חייבים להפסיק עם המריחות ולהטיל עיצומים כספיים על חברות הביטוח שמפירות הנחיית סלינגר".

כיום יש קשר בין דמי הניהול שמשלם הלקוח לעמלה שמקבל סוכן הביטוח. האינטרס של הלקוח הוא לשלם דמי ניהול נמוכים ככל האפשר בלי לפגוע בכיסוי הביטוחי. לסוכן יש תמריץ שהלקוח ישלם דמי ניהול גבוהים מאחר שהעמלה שלו נגזרת מדמי הניהול שמשלם הלקוח. במלים אחרות, ככל שהסוכן משווק ללקוח חיסכון פנסיוני עם דמי ניהול גבוהים יותר - כך העמלה שהוא מקבל גבוהה יותר.

הממונה על שוק ההון והביטוח, דורית סלינגר
הממונה על שוק ההון והביטוח, דורית סלינגרצילום: אמיל סלמן

בשנה האחרונה סלינגר מנהלת מאבק בשיטת התגמול הנוכחית. הממונה פירסמה נייר עמדה שלפיו העמלות שמקבלים הסוכנים לא יהיו תלויות בדמי הניהול שהלקוח משלם, כדי למנוע אינטרס כלכלי שסותר את חובת הנאמנות ללקוח. חברות הביטוח, באמצעות איגוד חברות הביטוח, עתרו לבית המשפט נגד עמדת הממונה, גם בגין הפרוצדורה שבה התקבלה ההחלטה.

המודל החדש של הלמן אלדובי יכלול תגמול קבוע מהצבירה של העמית ומההפקדות השוטפות. במודל תיכלל גם עמלת יעד, שהיא נגזרת של פעילות הסוכן עם בית ההשקעות בכלל לקוחותיו. גובה התגמול הקבוע מהצבירה ומההפקדות ייקבע במשא ומתן מול כל סוכן או סוכנות ביטוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker