ההצלחה המדהימה של ויגודמן: הזניק את שווי טבע ב-26.7 מיליארד ד'. וכמה שוות האופציות שלו?

מאז שארז ויגודמן מונה לתפקיד המנכ"ל זינק שוויה של טבע ל-61 מיליארד דולר ■ שכרו של ויגודמן הסתכם ב–4.5 מיליון דולר ב–2014

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

לפני קצת פחות משנתיים, כאשר דירקטוריון טבע היה שקוע בסכסוכים פנימיים שהפכו לידיעות הפותחות במהדורות החדשות בטלוויזיה, נראה היה כי טבע דוהרת על הדרך הבטוחה לרכישתה אחרי יותר מ–100 שנים שבהן היתה חברת התעשייה המובילה בישראל.

הדחתו של ד"ר ג'רמי לוין בסוף אוקטובר 2013 סימנה את נקודת השפל של מניית טבע שנסחרה אז במחיר של 37 דולר למניה. בדירקטוריון טבע חששו מהרגע שבו רוכשת אגרסיבית מסוגה של ולאיאנט הקנדית תקיש בדלת עם הצעת רכש.

צילום: אייל טואג

הימים האלה נראו רחוקים אתמול, כאשר מניית טבע נסקה ב-16% בוול סטריט למחיר שיא של 69 דולר למניה, המשקף שווי של כ-61 מיליארד דולר ומרחיק את טבע באופן משמעותי מאותה סכנה.

העלייה החדה אתמול הגדילה את שווייה של טבע ב–7.7 מיליארד דולר - כלומר ב–24 מיליארד שקל והיא נזקפת לזכותו של המנכ"ל ארז ויגודמן - שהחליף בינואר 2014 את ג'רמי לוין. ההצלחה הגדולה של ויגודמן אינה מתבטאת רק בזינוק אתמול: מאז שמונה לתפקיד המנכ"ל גדל שווייה של טבע ב-26.7 מיליארד דולר - לשווי מדהים של 61 מיליארד דולר.  

ויגודמן קיבל עם מינויו לתפקיד חבילה של 280 אלף אופציות למימוש בשלוש מנות שוות החל בשנה השנייה, השלישית והרביעית לכהונתו. מחיר מימוש האופציות הוא 41 דולר למניה - מחיר המניה שהיה ב-8 בינואר 2014 ערב מינויו למנכ"ל. ויגודמן קיבל גם 16 אלף מניות חסומות. בסך הכל, מחזיק ויגודמן באופציות ומניות של טבע בשווי של כ-10 מיליון דולר - 0.04% מהזינוק בשוויה של החברה מאז שנכנס לתפקיד. 

שכרו של ויגודמן הסתכם ב–2014 ב–4.5 מיליון דולר. השכר כלל שכר בסיס של 1.2 מיליון דולר, מענק במזומן של 2.1 מיליון דולר והפרשות לקרנות פנסיה והטבות אחרות בסכום של 593 אלף דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker