ביג רוכשת שלושה מרכזי קניות באריזונה ב-62 מיליון דולר

הנכסים החדשים יספקו הכנסות של 10.5 מיליון דולר בשנה ■ החברה מנהלת מגעים לרכישה של חמישה מרכזי קניות נוספים בארה"ב ■ היקף הנכסים של ביג בארה"ב הגיע ליותר מ-700 מיליון דולר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת ביג מרכזי קניות שבשליטת האחים יהודה ורוני נפתלי ממשיכה . ביג, המנוהלת על ידי איתן בר זאב, ונסחרת לפי שווי שוק של כ-2.3 מיליארד שקל, דיווחה כי חתמה באמצעות החברה הבת ביג ארה"ב (המוחזקת ב-80% על ידי ביג וב-20% על ידי מגדל) על הסכם לרכישת שלושה מרכזי קניות פתוחים בפניקס, אריזונה, תמורת כ-62 מיליון דולר. המחיר משקף למרכזים שווי של כ-155 מיליון דולר.

חלקה של ביג ארה"ב בעסקה יהיה 80%, בעוד שאת ה-20% הנוספים תחזיק חברת רד דיוולופמנט שהקימה באחרונה שותפות לביצוע עסקות של רכישת מרכזי קניות בארה"ב. מדובר במרכזים בשם צ'נדלר גייטוואיי, צ'נדלר פסטיבל וצ'נדלר וילאג' - הכוללים בסה"כ כ-70 אלף מ"ר של מסחר להשכרה.

פרישת הקניונים של ביג ארה"בצילום: .

למרכזים יש שיעור תפוסה ממוצע של כ-96% והם מושכרים ליותר מ-60 שוכרים, בהם שוכרי עוגן כמו וולמארט, נורדסטרום, רוס, הובי לובי ואחרים. המרכזים האלה אמורים לייצר בשנה הראשונה לעסקה NOI (הכנסות תפעוליות נטו) של כ-10.5 מיליון דולר - מה שיספק תשואת NOI של כ-7%.

ביג ציינה כי ההון העצמי שיידרש לביצוע העסקה מוערך ב-22 מיליון דולר, ובנוסף יקבלו השותפים מימון של כ-100 מיליון דולר בריבית שנתית של כ-4%. ביג עידכנה שהיא מנהלת מגעים לרכישה של חמישה מרכזים חדשים בארה"ב. זאת, כחלק מאסטרטגיית ההתרחבות של ביג ארה"ב הנמשכת זה כמה שנים, כשהיקף הנכסים שהיא מחזיקה בארה"ב מגיע כבר ליותר מ-700 מיליון דולר (כ-2.7 מיליארד שקל) - כמעט מחצית מסך המאזן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker