ביג רוכשת שלושה מרכזי קניות באריזונה ב-62 מיליון דולר

הנכסים החדשים יספקו הכנסות של 10.5 מיליון דולר בשנה ■ החברה מנהלת מגעים לרכישה של חמישה מרכזי קניות נוספים בארה"ב ■ היקף הנכסים של ביג בארה"ב הגיע ליותר מ-700 מיליון דולר

מיכאל רוכוורגר

חברת ביג מרכזי קניות שבשליטת האחים יהודה ורוני נפתלי ממשיכה להרחיב את פעילותה בארה"ב. ביג, המנוהלת על ידי איתן בר זאב, ונסחרת לפי שווי שוק של כ-2.3 מיליארד שקל, דיווחה כי חתמה באמצעות החברה הבת ביג ארה"ב (המוחזקת ב-80% על ידי ביג וב-20% על ידי מגדל) על הסכם לרכישת שלושה מרכזי קניות פתוחים בפניקס, אריזונה, תמורת כ-62 מיליון דולר. המחיר משקף למרכזים שווי של כ-155 מיליון דולר.

חלקה של ביג ארה"ב בעסקה יהיה 80%, בעוד שאת ה-20% הנוספים תחזיק חברת רד דיוולופמנט שהקימה באחרונה שותפות לביצוע עסקות של רכישת מרכזי קניות בארה"ב. מדובר במרכזים בשם צ'נדלר גייטוואיי, צ'נדלר פסטיבל וצ'נדלר וילאג' - הכוללים בסה"כ כ-70 אלף מ"ר של מסחר להשכרה.

פרישת הקניונים של ביג ארה"בצילום: .

למרכזים יש שיעור תפוסה ממוצע של כ-96% והם מושכרים ליותר מ-60 שוכרים, בהם שוכרי עוגן כמו וולמארט, נורדסטרום, רוס, הובי לובי ואחרים. המרכזים האלה אמורים לייצר בשנה הראשונה לעסקה NOI (הכנסות תפעוליות נטו) של כ-10.5 מיליון דולר - מה שיספק תשואת NOI של כ-7%.

ביג ציינה כי ההון העצמי שיידרש לביצוע העסקה מוערך ב-22 מיליון דולר, ובנוסף יקבלו השותפים מימון של כ-100 מיליון דולר בריבית שנתית של כ-4%. ביג עידכנה שהיא מנהלת מגעים לרכישה של חמישה מרכזים חדשים בארה"ב. זאת, כחלק מאסטרטגיית ההתרחבות של ביג ארה"ב הנמשכת זה כמה שנים, כשהיקף הנכסים שהיא מחזיקה בארה"ב מגיע כבר ליותר מ-700 מיליון דולר (כ-2.7 מיליארד שקל) - כמעט מחצית מסך המאזן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker