מיזם חדש מציע כלי לניהול כספי הפנסיה; החיסרון: מסירת פרטי הלקוח למשווקים פנסיוניים

מיזם "זה ברור!" (ZEBAROOR) מציע לחוסך "בשפה פשוטה וברורה להבנה" תמונת מצב עדכנית בנוגע לחיסכון ומצבו הצפוי בעת הפרישה ■ אחד ממקימי המיזם הוא צוריאל חורין, שהקים את המסלקה הפנסיונית כסמנכ"ל בחברת נס טכנולוגיות

ערן אזרן

התגברות התודעה הצרכנית בנוגע לחיסכון הפנסיוני הביאה בשנים האחרונות לשגשוג של מיזמים, המאפשרים להשוות בין תוכניות, ובעיקר בין דמי הניהול שבהן. האתר Wobi, למשל, המאפשר להשוות בין מחירי ביטוח ומוצרים פיננסיים, זכה לתהודה ונמכר באחרונה ל–White Mountains, לפי שווי של כ–280 מיליון שקל. במקביל נוסד גם אתר FEEX, שאיפשר לראשונה לחוסכים להשתמש בחוכמת ההמונים ולהשוות בין עלויות של קרנות השתלמות, קופות גמל וקרנות פנסיה.

המעורבות הגוברת של הציבור בתחום מספקת רוח גבית ליזמים נוספים המפתחים פלטפורמות חדשות לניהול החיסכון. היום יושק המיזם "זה ברור!" (ZEBAROOR), שאמור להציג "בשפה פשוטה וברורה להבנה" תמונת מצב עדכנית בנוגע לחיסכון הפנסיוני ומצבו של החוסך בעת הפרישה. זאת, לאחר ביצוע ניתוחים אוטומטיים, שמתריעים על נושאים המשפיעים על היקף החיסכון, והכיסויים הביטוחיים שבו.

מי שעומדים מאחורי המיזם הם יעקב אלפסי, לשעבר בעלי סוכנות ביטוח שהקים את ביקום (תוכנה המספקת שירותים לסוכנים פנסיוניים), אייל שלזינגר, לשעבר מנהל קרן הפנסיה של בית ההשקעות אקסלנס ויובלים (כיום תחת דש מיטב) ויו"ר איגוד הפנסיה הישראלי וצוריאל חורין, שהקים וניהל את המסלקה הפנסיונית, כסמנכ"ל בחברת נס טכנולוגיות.

"אנחנו אוספים מידע מהמסלקה הפנסיונית ומאחדים אותו כך שיהיה נוח לקריאה, בשפה פשוטה ועם הסברים פשוטים לכל נושא", מסביר שלזינגר. "בנוסף, המערכת שלנו מנתחת בצורה אוטומטית חריגות שונות ומדווחת עליהן לחוסך בצורה של התראות. על חלק מהן יכול החוסך להתגבר באופן עצמאי, ועל חלק אחר באמצעות הסוכן שמנהל לו את כספי הפנסיה".

צילום: צילום מסך אתר zebaroo

איזה התראות יכול לקבל החוסך?

"יש התראות פשוטות יחסית, כלליות, כמו רישום שגוי של גיל, מין, מצב משפחתי, שארים ועוד. כלומר, המערכת בודקת אם החוסך רווק או נשוי, כך שאם התגלתה טעות - תישלח התראה אוטומטית. יש התראות כספיות, כמו חוסר בהפקדות של המעביד, או הפקדות שבוצעו באיחור והשוואת דמי הניהול ותשואה; ויש התראות ביטוחיות, כלומר מצב ביטוח החיים ואובדן כושר עבודה לעומת המצב המומלץ בהתאם למצבו האישי של העמית. אנחנו גם יכולים לבדוק התאמות נוספות, כמו האם העמית מעשן או לא. הניתוח הוא טכני, ומעניק אינדיקציות וסממנים להתייחסות".

מה ההבדל בין השירותים שאתם נותנים לאתרים המתחרים Wobi ופיקס?

"גם Wobi וגם פיקס בודקים רק את דמי הניהול. אצלנו דמי הניהול הם רק אחד מתוך כמה מרכיבים רבים. המערכת שלנו מבצעת מספר רב של בדיקות לגבי נתוני החוסך, ומתריעה על נושאים שונים. בנוסף היא מסייעת לחוסך לתקן עיוותים שנתגלו באמצעות הכנה של פניות והוראות לחברות הביטוח או הפניות לסוכן הביטוח".

מה המודל העסקי שלכם? ממה אתם מרוויחים?

"המודל העסקי שלנו מתבסס על שני סוגים של אוכלוסיות: הראשון הוא אנשים פרטיים, שמשלמים 40 שקל על שאילתא שתופנה למסלקה הפנסיונית. אנחנו מרוויחים מהמרווח (מההפרש בין עלות השאילתא לחברה לבין בתשלום ללקוח - ע"א). בהמשך יהיה מסלול שיאפשר ללקוחות לשלם סכום קבוע בחודש ולקבל מעקב שוטף.

"הסוג השני של ההכנסות הוא ממשווקים וסוכנים פנסיוניים. מי שאינו מעונין לשלם 40 שקל, מסמן שהוא מתיר לנו להעביר את הפרטים שלו לסוכנים. אנחנו לוקחים את הנתונים ומנסים למכור אותם לחברות ולסוכנים. אנחנו מעדיפים שהלקוחות ישלמו באופן קבוע, כך שהמידע עליהם אינו מופץ".

יש הרבה תקלות במערכת המסלקה הפנסיונית. איך הלקוחות יכולים לדעת שהנתונים שאתם מציגים אכן אמיתיים?

"זה באמת נכון שיש הרבה תקלות במסלקה. אנחנו כבר זיהינו יותר מ–30 תקלות בנתונים שונים שהמסלקה העבירה. בסופו של דבר, הנתונים במסלקה הם אלו שהעבירו חברות הביטוח. אם אנחנו מזהים תקלות - אנחנו מתקנים אותן או מיידעים את הלקוח".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker