כל קרנות הפנסיה רשמו ירידות בחודש יוני - בכמה ירדה הפנסיה שלכם?

בלטו לרעה בקרנות הכלליות כלל פנסיה ואלטשולר שחם פנסיה שירדו ב-3.1% ו-2.9% בהתאמה ■ נציין כי בתקופה של 5 שנים אלטשולר שחם עדיין מובילה את הקטגוריה עם תשואה של 45.6%

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

חודש יוני היה חודש אדום בבורסה המקומית, והמסחר במניות בתל-אביב התאפיין בירידות שערים במרבית המדדים המובילים. מדד ת"א 25 ירד ב-2.3% ביוני ובמרבית המדדים המובילים נרשמו החודש ירידות שערים של עד כ-4%, כשמדד ת"א נדל"ן 15 בלט בירידה חדה של כ-9%.

גם בשוק הסולידי נרשמה מגמה דומה והמסחר בשוק איגרות החוב ביוני התאפיין בירידות שערים. איגרות החוב הממשלתיות צמודות המדד בלטו בירידה של 4.4%, ואיגרות החוב הממשלתיות שקליות בריבית קבועה ירדו ב-2.3%. איגרות חוב חברות צמודות מדד ירדו ב-2.4% ומדד תל בונד – לא צמודות ירד בחודש זה ב-1.3%.

תשואות הפנסיה ביוני

על פי נתוני קרנות הפנסיה באתר FUNDER, עולה כי אף קרן פנסיה לא עלתה בחודש יוני בהתאם למגמה בבורסה. בלטו לרעה בקרנות הכלליות כלל פנסיה ואלטשולר שחם פנסיה שירדו ב-3.1% ו-2.9% בהתאמה. את הירידות הנמוכות ביותר רשמו הפניקס והלמן אלדובי שהשילו רק 2.11% ו-2.145 בהתאמה.

לתקופה של 12 חודשים מובילות את התשואות הפניקס ופסגות עם תשואה של 5.18% כל אחת. במקומות האחרונים נמצאות אלטשולר שחם והלמן אלדובי עם תשואות של 2.71% ו-2.54% בלבד. 

בתקופה של 5 שנים אלטשולר שחם עדיין מובילה את הקטגוריה עם תשואה של 45.6% וכלל מובילה לתקופה של 3 שנים עם תשואה של 32.6% ולשתיהן גם סטיית התקן הגבוהה בקטגוריה שעומדת על 1.35. כלל גם גובה את דמי הניהול הנמוכים בקטגוריה של 0.62% בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker