מספר המרשמים לקופקסון של טבע ירד ב-5.5% בעקבות השקת הגרסה הגנרית

טבע עושה מאמצים להעביר מספר מקסימלי של מטופלים לגרסה החדשה של קופקסון כדי להגן על נתח גבוה ככל האפשר מהמכירות מתחרות גנרית

יורם גביזון

השקת הגרסה הגנרית לתרופה המקורית קופקסון של טבע גורמת לשחיקה במספר המרשמים לתרופה המקורית. מספר המרשמים לתרופה קופקסון לטיפול בטרשת נפוצמה ירד ב-5.5% בשבוע השלישי להשקת Glatopa, הגרסה הגנרית לקופקסון במינון של 20 מיליגרם שפותחה על ידי חברת מומנטה בשיתוף עם חברת סנדוז מקבוצת נוברטיס.

מספר המרשמים לקופקסון במינון של 20 מיליגרם שהיא הגרסה הוותיקה של קופקסון ירד ב-20% בשבוע השלישי להשקת Glatopa ואילו מכירותיה של הגרסה החדשה קופקסון במינון של 40 מיליגרם חוו את שבוע המכירות השני בגובהו מאז השקתה בינואר 2014.

טבע עושה מאמצים להעביר מספר מקסימלי של מטופלים לגרסה החדשה של קופקסון כדי להגן על נתח גבוה ככל האפשר מהמכירות מתחרות גנרית. הגרסה החדשה של קופקסון ניתנת בזריקה 3 פעמים בשבוע במינון של 40 מיליגרם ומוגנת בפטנט עד 2030 בעוד שהפטנט על הגרסה הוותיקה של קופקסון שניתנת בזריקה אחת ליום ובמינון של 20 מיליגרם כבר פקע.

טבע הצליחה להעביר עד כה 70% מהמטופלים לגרסה החדשה של קופקסון. 3 שבועות לאחר השקתה נרשמו 963 מרשמים לתרופה Glatopa, הגרסה הגנרית לקופקסון , לעומת 10,724 מרשמים לקופקסון בשתי הגרסאות, ולעומת 526 מרשמים ל-Glatopa בשבוע השני לאחר ההשקה ו־20 מרשמים בשבוע הראשון להשקה.

מפעל לייצור קופקסון בכפר סבא
מפעל לייצור קופקסון בכפר סבא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker