פריגו מתעלמת מהצעת הרכש של מיילן: רוכשת חברה גרמנית 
לתוספי מזון - עם מחזור שנתי של 30 מיליון יורו

המותג הנרכש הוא השני בגודלו בגרמניה בתחום תוספי המזון ("יוקבי") ■ זו הרכישה השלישית שמבצעת פריגו מאז הצעת הרכש ממיילן באפריל

יורם גביזון

פריגו, שהיא החברה הגדולה בארה"ב לייצור ולשיווק תרופות ללא מרשם רופא במותג פרטי, ממשיכה להרחיב את נוכחותה באירופה. פריגו חתמה על הסכם לרכישתה של חברת Naturwohl Pharma הגרמנית, שמתמחה בייצור ובשיווק של תוספי מזון תחת המותג יוקבי (Yokebe). מכירות המוצרים המשווקים במותג יוקבי צפויות להגיע ל–30 מיליון יורו ב–2015.

יוקבי הוא המותג בעל נתח השוק השני בגודלו בגרמניה של תוספי מזון שניתנים באמצעות שייקים או נוזל, ומשווקים בקטגוריית תחליף ארוחה. סכום העסקה לא נמסר.

הרכישה צפויה להגדיל מיידית את הרווח המתואם למניית פריגו, כלומר הרווח בניכוי עלויות עסקה והפחתת נכסים לא מוחשיים, ולספק ב–2016 תשואה שגבוהה מהתשואה על ההון המושקע (ROIC), שהיא תשואת הסף המינימלית שהיא תנאי לביצוע רכישה מבחינתה של פריגו.

הרכישה הנוכחית מתבססת על העסקה שהקנתה לפריגו דריסת רגל משמעותית בשוק המוצרים הממותגים ללא מרשם רופא, שבוצעה בנובמבר 2014 כאשר פריגו רכשה את חברת אומגה הבלגית שמחזורה הכספי 1.6 מיליארד דולר ב–2014 תמורת 4.5 מיליארד דולר במזומן ובמניות.

אומגה היא החברה החמישית בגודלה בשוק המוצרים ללא מרשם רופא באירופה, ובכמה מ–35 השווקים האירופיים שבהם היא פועלת היא החברה השנייה בגודלה.

העסקה הנוכחית היא השלישית שבה מעורבת פריגו מאז קיבלה ב–8 באפריל הצעת רכש לרכישתה בידי חברת מיילן תמורת 75 דולר והקצאה של 2.3 מניות מיילן לכל מניית פריגו, כלומר תמורת 29 מיליארד דולר. קודם לכן הכריזה פריגו בתחילת יוני 2015 על רכישת תיק מוצרים ממותגים שנמכרים ללא מרשם רופא של חברת GSK הבריטית, שנדרשה למכור אותם כתנאי לקבלת היתר להקמת מיזם משותף בתחום המוצרים ללא מרשם רופא עם נוברטיס.

המכירות של מוצרים אלו מסתכמות ב–110 מיליון דולר, ורווחיותם הגולמית והתפעולית עולה על הרווחיות הממוצעת של פריגו, שרכשה אותם תמורת סכום במזומן שלא נמסר. תיק המוצרים שנרכש כולל עסקים בתחום הפסקת עישון, צינון ושפעת, שיכוך כאבים, גודש בדרכי הנשימה וכוויות קור.

פריגו רכשה גם במחצית מאי 2015 את הפעילות במקסיקו של חברת Patheon, שבסיסה בצפון קרוליינה, תמורת 34 מיליון דולר במזומן.

הפעילות הנרכשת צפויה לחזק את מיצובה של חברת פריגו בשוק המקסיקאי, וגם היא תגדיל את הרווח המתואם למניית פריגו ב–2015 בניכוי הפחחת נכסים לא מוחשיים והוצאות עסקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker