כספומט בהתאמה אישית: הכספומט שיודע באיזה שפה אתה מדבר וכמה כסף אתה צריך

לצד החלטת בנק הפועלים לסגור את עמדות הטלרים במרבית הסניפים, משדרג הבנק את מכשירי הכספומטים ■ התוכנה החדשה תלמד את העדפות הלקוח ותקצר את זמני ביצוע הפעולה מול המכשיר

סיון איזסקו

לצד החלטת בנק הפועלים לסגור את עמדות הטלרים במרבית הסניפים ולהעביר את הלקוחות לביצוע פעולות בעמדות האוטומטיות ובערוצים הישירים, הודיע היום בנק הפועלים על שדרוג מערך הבנקטים (מכשירי הכספומטים - ATM).

הפועלים ישדרג את התוכנה המפעילה את מכשירי הכספומטים, כך שיהפכו למכשירים חכמים יותר. התוכנה החדשה תלמד את העדפות הלקוח כדי לחסוך זמן בפעולות הבאות. בפני הלקוח תוצג המשיכה המועדפת עליו ישירות במסך הראשי, והמסך יותאם גם לפעילויות העיקריות שהוא נוהג לבצע. גם העדפת שפה, לדוגמה, תיבחר פעם אחת ותישמר לפעולות הבאות. התוכנה החדשה תאפשר לקצר את זמני ביצוע הפעולה מול המכשיר.

כספומט בנק הפועליםצילום: דודו בכר

בהמשך יחליף הבנק גם את חומרת המכשירים, כך שתתאפשר משיכת מזומן באמצעות הסלולר (ללא כרטיס, באמצעות טכנולוגיית NFC), הפקדת שקים בחבילה, וידאו צ'ט עם בנקאי ועוד. הבנקטים גם יציגו ללקוחות הודעות, למשל, עדכון שפנקס השיקים ממתין בסניף, וכן הצעות לרכישת מוצרים פיננסיים.

אתי בן זאב, מנהלת אגף הפיתוח בחטיבת הטכנולוגיה והמחשוב סיפרה כי "השקת מערכת הבנקטים היא חלק ממאמץ רב שמשקיע הבנק בפיתוח פתרונות חדשניים בכל הערוצים הישירים, כולל המכשירים האוטומטיים שפרוסים בכל רחבי הארץ, תוך שימוש ביכולות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר ויכולת חיבור בין כל ערוצי הפעילות.

"כדי ליצור את פריצת הדרך, מפתח הבנק בימים אלה תשתית המבוססת על טכנולוגיה  מבית היוצר של NCR שמוביל ביצירת פתרונות תומכי לקוח ברחבי העולם. תשתית התוכנה החדשה תוכל לרוץ על פלטפורמות שונות של יצרנים שונים ובכך תאפשר לבנק לספק ללקוחותיו פתרונות מגוונים. היא גם תאפשר לבנקט להטמיע שירותים חדשניים במהירות ובקלות".

מירב ספקטורובסקי-ששון, מנהלת אגף בנקאות ישירה בבנק הפועלים הוסיפה כי "הדור החדש של המכשירים יחסוך זמן ללקוחות ויאפשר להם להתנהל בצורה יעילה יותר, תוך קבלת הצעות ערך בנקאיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker