קרן פימי החלה לגיס מיליארד דולר לקרן פימי 6

פימי רכשה עד כה את השליטה ב-80 חברות ומימשה 50 מהשקעותיה בסכום כולל של 4 מיליארד דולר

יורם גביזון
יורם גביזון

קרן פימי שמנוהלת על ידי ישי דוידי וגילון בק, החלה לגייס את קרן פימי 6 בסכום מתוכנן של מיליארד דולר.

קרן פימי שנוסדה ב-1996, היא קרן ההשקעות הפרטית הראשונה בישראל. פימי רכשה עד כה את השליטה ב-80 חברות ומימשה 50 מהשקעותיה בסכום כולל של 4 מיליארד דולר. פימי משקיעה בחברות ישראליות, מרביתן בעלות פעילות בינלאומית ומוטות יצוא. כחלק מתהליך ההשבחה של החברות הנרכשות, מובילה פימי את רכישתן של חברות בינלאומיות ועד כה רכשו החברות שבתיק ההשקעות של פימי 150 חברות ברחבי העולם.

פימי השלימה בסוף 2012 את גיוס הקרן החמישית בסכום של 850 מיליון דולר ועד כה גייסה 2.1 מיליארד דולר. משקיעי הקרן כוללים בנקים, חברות ביטוח, קרנות השקעה, קרנות פנסיה, אוניברסיטאות חברות תעשייתיות בינלאומיות גופים פרטיים ומנהלי הקרן.

ישי דוידי, בעלי קרן פימי
ישי דוידי, בעלי קרן פימיצילום: יונתן בלום

פימי ביצעה ב-3 השנים האחרונות השקעות בסכום מצטבר של 750 מיליון דולר. בשנה האחרונה היא רכשה את השליטה בחברת התרופות והפיס רקח תמורת 20 מיליון דולר, בחברת פולירם שמייצרת חומרי גלם מתרכובות על בסיס פולימרים מחוזקים בסיבי זכוכית לחלקי מבנה לתעשיית הרכב בהשקעה של 65 מיליון דולר, את השליטה בחברת נייר חדרה תמורת 96 מיליון דולר ואת השליטה בחברת מפעלי חמצן וארגון תמורת 49 מיליון דולר.

השותפים בקרן פימי הן ישי דוידי שהוא המייסד והמנכ"ל, גילון בק שותף בכיר ומשנה למנכ"ל וכן השותפים הבכירים שמואל ולודינגר ואלדד בן משה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ