טיב טעם הציעה לרכוש חלק מנכסיה של עדן טבע מרקט, והיא לא היחידה

על פי הבקשה להקפאת הליכים עדן טבע מרקט חייבת 101 מיליון שקל לחברת מגה בגין הלוואת בעלים שהעניקה לה ■ עדן טבע מרקט שמעסיקה 640 עובדים רשמה הפסד נקי של 9 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2015

חברת טיב טעם שבשליטת חגי שלום הגישה הצעה בלתי חוזרת לרכישת חלק מנכסיה ופעילותה של חברת עדן טבע מרקט שעוסקת בשווק מזון אורגני ונמצאת בהקפאת הליכים. לדברי מקורב למגעים בין טיב טעם לעדן טבע מרקט, בטיב טעם מעוניים ברכישת הסניפים העצמאיים של הרשת, ולא ברכישת תשעת הסניפים שנמצאים בתוך סניפי מגה ופועלים בפורמט של חנות בתוך חנות.

הצעתה של טיב טעם הוגשה לעו"ד דורית לוי טילר שהיא הנאמנה לחברה עדן טבע מרקט. ל-TheMarker נודע שחברת הירקות ביכורי השדה 1994, של האחים שבע, נפגשה אף היא עם הנאמנת שמונתה לעדן טבע מרקט והביעה התעניינות ברכישת הרשת. אילן שבע אישר אתמול בערב (לאתר היום) לדה מרקר כי קיים פגישות בעניין אך מסר כי הוא לא מתכוון להציע הצעה לרכישת הרשת.

חגי שלום
חגי שלוםצילום: עופר וקנין

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד אישר הקפאת הליכים לחברת עדן טבע מרקט כשלצד הבקשה הגישה חברת מגה שהיא בעלת השליטה בעדן טבע מרקט (51%) הצעה להסדר נושים לפרוע רק 60% מחובה של עדן טבע מרקט כלפיהם ב-12 תשלומים.

על פי הבקשה להקפאת הליכים עדן טבע מרקט חייבת 75 מיליון שקל לבנקים, 56 מיליון שקל לספקים ונותני שירותים ו-3.7 מיליון שקל בגין שכר חודש יוני, וכן היא חייבת 101 מיליון שקל לחברת מגה בגין הלוואת בעלים שהעניקה לה.

עדן טבע מרקט סובלת מגרעון של 133 מיליון שקל בהון העצמי ומגרעון של 105 מיליון שקל בהון החוזר וספגה הפסד נקי של 55 מיליון שקל והפסד תפעולי של 15 מיליון שקל במחזור של 405 מיליון שקל ב-2014. עדן טבע מרקט שמעסיקה 640 עובדים הפסידה תפעולית 5 מיליון שקל ורשמה הפסד נקי של 9 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2015.

ברשת עדן טבע מרקט עלו אתמול בקמפיין תחת הקריאה "בואו להרוויח מהמחירים, ולעזור לנו לשמור על מקום העבודה שלנו". הקמפיין מתקשר עם המבצע של הרשת של 'סוף שבוע ללא מע"'מ', לא כולל פירות וירקות שעליהם לא חל מע"מ, ויטמינים, מוצרי קוסמטיקה ומוצרי חלב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker