איי.די.או מקבוצת שיכון ובינוי משלימה הנפקה בפרנקפורט

המניה של חברת הנדל"ן איי.די.או גרופ עלתה אתמול בבורסת תל אביב ב–4% בעקבות ההודעה על חידוש תוכניות ההנפקה הראשונית בבורסת פרנקפורט של החברה־הנכדה, הנמצאת בבעלות מלאה של החברה־הבת, איי.די.או פרופרטיז

מיכאל רוכוורגר

המניה של חברת הנדל"ן איי.די.או גרופ עלתה אתמול בבורסת תל אביב ב–4% בעקבות ההודעה על חידוש תוכניות ההנפקה הראשונית (IPO) בבורסה הראשית בפרנקפורט של החברה־הנכדה, הנמצאת בבעלות מלאה של החברה־הבת, איי.די.או פרופרטיז; איי.די.או פרופרטיז מחזיקה בפורטפוליו של כ-14,500 דירות להשכרה בברלין.

איי.די.או גרופ, הנמצאת בשליטת שיכון ובינוי מקבוצת אריסון, נסחרת עתה לפי שווי שוק של כ-1.8 מיליארד שקל; החברה היתה אמורה להוציא לפועל את ההנפקה בסוף יוני, אבל ברגע האחרון השהתה את התוכניות עקב המשבר ביוון והשפעתו על שוקי ההון בעולם.

שרי אריסוןצילום: ניר קידר

תמחור ההנפקה אמור להתבצע מחר. איי.די.או גרופ תנסה לגייס לפחות 400 מיליון יורו לפי שווי חברה לאיי.די.או פרופרטיז של 500–625 מיליון יורו לפני הכסף, ולהנפיק כ-50% מהמניות. מתוך סכום הגיוס המתוכנן, 200 מיליון יורו לפחות אמורים להיות מגויסים לאיי.די.או פרופרטיז, וסכום דומה אמור להיות מגויס לחברה־הנכדה באמצעות מכירת מניות של איי.די.או פרופרטיז ע"י איי.די.או גרופ.

סכום הגיוס עשוי לגדול בכ-40 מיליון יורו, אם חתמי ההנפקה, בראשות בנק ההשקעות השווייצי UBS, יממשו את אופציית חיתום היתר שניתנה להם, לרכוש את המניות במחיר ההנפקה שינוע בטווח של 20–25 יורו למניה. לאחר השלמת ההנפקה בקופת איי.די.או גרופ אמורים להיות מזומנים בסכום של כ-300 מיליון יורו; לחברה יש חוב של כ-165 מיליון יורו.

בכוונת איי.די.או גרופ לחלק אחרי ההנפקה דיווידנד גבוה לבעלי מניותיה; צעד זה אמור לכלול הפחתת הון ודורש את אישורם של בעלי האג"ח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker