המוסדיים מעדיפים את סמסונג על אפל

המוסדיים הישראליים, המשקיעים בחו"ל, מעדיפים מניות של חברות תרופות, פיננסים וענקיות טכנולוגיה ■ השקעתם בסמסונג מסתכמת ב-380 מיליון שקל - ובאפל רק ב-80 מיליון שקל

דרור רייך

המוסדיים הישראליים הגדילו בשנתיים האחרונות את השקעתם בבורסות זרות. מבדיקה שערך אתר www.stocker.co.il עולה כי שווי האחזקה של המוסדיים הישראלים ב–10 המניות המועדפות עליהם מגיע לכ–6.4 מיליארד שקל.

בחלוקה לענפים שהמוסדיים הישראליים מחזיקים, רוב המניות הן מתחום הפארמה והפיננסים. אחריהן נמצאות מניות מתחום הטכנולוגיה. בין המניות המועדפות לא נמצאות מניות של חברות אנרגיה, של חברות נדל"ן ותשתיות ולא מניות של קמעונות או תעשייה. בין 10 המניות הגדולות נמצאת רק מניה אחת שאינה נסחרת בארה"ב. זאת על אף העליות הנאות שנרשמו בבורסות אירופה מתחילת השנה, וחרף ההמלצות החוזרות ונשנות של בתי ההשקעות הישראליים להסית כספים לאירופה.

סיטיגרופ היא המניה שנמצאת במקום הראשון בקרב אחזקות המוסדיים הישראליים, עם אחזקה בהיקף של 826 מיליון שקל בחיסכון לטווח הארוך, ועוד מניות בשווי של 79 מיליון שקל בקרנות הנאמנות.

עוד בענף הפיננסים אפשר למצוא את בנק אוף אמריקה שמוחזק בהיקף של 706 מיליון שקל בחסכונות לטווח הארוך, ומניות בהיקף של 98 מיליון שקל בקרנות הנאמנות. מניות נוספות שנמצאות בתיקי המוסדיים הן של וולס פארגו וג'יי.פי מורגן, שמוחזקות בהיקף של 104 מיליון שקל ו–59 מיליון שקל בהתאמה. החברה האחרונה בתחום הפיננסים בעשירייה הראשונה היא AIG שמוחזקת ב–425 מיליון שקל.

המוסדיים הישראליים מחזיקים גם בחסכונות לטווח הארוך מניות מתחום הפארמה. מלבד מניות כמו טבע ופריגו (שאינן חלק מהרשימה) שמוחזקות בהיקפים של 9 מיליארד שקל ו–8 מיליארד שקל בהתאמה, המוסדיים הישראלים מחזיקים גם במניות של פייזר, גילאד סיינסז, מרק, נוברטיס וסאנופי־אוונטיס במיליארדי שקלים.

ענף נוסף שחביב על המוסדיים הוא הטכנולוגיה. את הרשימה מובילה גוגל שזינקה ב–16% בסוף השבוע שעבר לשווי שוק של כ–460 מיליארד דולר. על פי בדיקה של www.stocker.co.il, הזינוק העלה את שווי האחזקות של המוסדיים הישראליים בגוגל בכ–100 מיליון שקל - לכ–700 מיליון שקל בחיסכון לטווח הארוך ו–64 מיליון שקלים בקרנות הנאמנות.

אחרי גוגל נמצאת המניה היחידה שלא נסחרת בארה"ב - סמסונג הקוריאנית - שמוחזקת בהיקף של 380 מיליון שקל בידי מוסדיים הישראלים. מי שסוגרות את הרשימה של מניות הטכנולוגיה היא אפל עם אחזקה של 83 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker