קולפלנט מדווחת על הצלחה בתוצאות הביניים בניסוי הקליני במוצר לטיפול בדלקות גידים

החברה שמפתחת רקמת חיבור אנושי בהנדסה גנטית של תאי טבק מעריכה את שוק היעד למוצר ב-2 מיליארד דולר לשנה

יורם גביזון

חברת קולפלנט, שמפתחת קולגן אנושי באמצעות הנדסה גנטית של תאי צמח, השלימה בהצלחה את הגיוס ומתן הטיפול בניסוי הקליני שהחברה ניהלה במסגרת פיתוח המוצר Vergenix STR לטיפול בדלקות בגידים.

קולפלנט, שמוחזקת על ידי מיטב דש ועמי שגיא - אביו של המיליארדר טדי שגיא, סיימה את המעקב וניתוח תוצאות הביניים ביחס ל-10 מטופלים כלומר מחצית מהמשתתפים בניסוי שנערך ב-3 בתי חולים מרכזיים בישראל.

צילום: רויטרס

ניתוח תוצאות הביניים של הניסוי לאחר מעקב של 3 חודשים הראו ש-80% מהמטופלים דווחו על ירידה ברמת הכאב, ריפוי הגיד ושיפור בתנועת ידו של המטופל (מבחן חוזק היד).

קולפלנט מתכוונת להשתמש במידע הקליני שנאסף לשם הגשת בקשה לאישור שווק המוצר באירופה ומעריכה שקבלת הנתונים וניתוח תוצאות הניסוי לגבי כלל המטופלים שהשתתפו בו וכן קבלת אישור שיווק של המוצר באירופה (CE) יתקבלו עוד ב-2015.

הניסוי שקולפלנט ערכה הוא ניסוי קליני פתוח רב מרכזי וללא קבוצת ביקורת. מטרת הניסוי היא להראות את בטיחות הטיפול במוצר ולהעריך את ביצועיו בחולים שסובלים מדלקת בגיד המרפק הידועה בכינוי Tennis Elbow.

על פי מבנה הניסוי, שאושר על ידי משרד הבריאות וועדות הלסינקי במרכזים הרפואיים, קיבלו המטופלים טיפול חד פעמי במוצר הרפואי שלווה בהליך מעקב של 6 חודשים. שוק היעד של המוצר מוערך ב-2 מיליארד דולר לשנה וקולפלנט קמיימת מגעים ודיאלוגים עם גורמים שונים לשם הפצת המוצר באירופה.

מניית קולפלנט השלימה עלייה של 260% ב-12 החודשים האחרונים. החברה שמנוהלת על ידי יחיאל טל חתמה בשבוע שעבר על הסכם עקרונות לא מחייב עם חברה אמריקאית מובילה בתחום המוצרים והטיפולים האורתופדים לפיתוח ולמסחור של מוצר לאיחוי חוליות בעמוד השדרה וריפוי שברים בעצמות.

המוצר שמבוסס על הקולגן המהונדס גנטית שמייצרת קולפנט ועל מירלים סינתטיים מחקה מבנה עצם ומאפשר טיפול משולב עם מולקולות ביו אקטיביות כלומר מולקולות שמעודדת את צמיחת הרקמות. קולפלנט העריכה שגודל שוק היעד העולמי למוצר הרפואי לאיחוי חוליות בעמוד השדרה ולריפוי שברים טראומטיים הוא 3.5 מיליארד דולר לשנה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker